Angle down Atgal

Raseiniuose perskaičiuojamas žemės mokestis – permokos bus grąžintos iki gruodžio 31 dienos

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, kad perskaičiavimas bus atliekamas dėl Raseinių rajono savivaldybės tarybos po žemės mokesčio deklaracijų išsiuntimo termino priimto sprendimo 30 proc. sumažinti mokėtinas šio mokesčio sumas savivaldybės pateiktam sąrašui asmenų už žemės ūkio paskirties sklypus (išskyrus sodų žemę).

„Gyventojai ir įmonės, iki lapkričio 15 d. nesumokėję žemės mokesčio, turėtų suskubti ir sumokėti tą žemės mokesčio sumą, kurią šiuo metu mato deklaracijoje. Įvertinus Raseinių rajono savivaldybės tarybos sprendimą, bus atliekamas šio mokesčio perskaičiavimas. Asmenis, kuriems mokėtina žemės mokesčio suma sumažės, permokos pasieks iki metų pabaigos. Perskaičiuotas žemės mokesčio deklaracijas mokėtojai galės peržiūrėti Elektroninio deklaravimo sistemoje (https://deklaravimas.vmi.lt), o susidariusią mokesčio permoką ar likusią nesumokėtą mokesčio dalį - sistemoje Mano VMI“, – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad pinigai į mokėtojų sąskaitas bus pervedami be papildomų prašymų.

Primename, kad nuo šių metų gyventojai, identifikuoti Mano VMI sistemoje, informaciją, susijusią su žemės mokesčiu, gali gauti ir paskambinę telefonu 1882, automatiniu pranešimu. Ši paslauga veikia 24/7, o tai leis gyventojams sužinoti informaciją greičiau ir patogiau. Identifikuoti Mano VMI vartotojai šiuo būdu galės sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą, įmokos kodą ir terminą, iki kada ją reikia sumokėti. Taip pat, automatinė sistema praneš, jei gyventojas turi kitų skolų VMI.

Kauno AVMI duomenimis, iš viso Raseinių rajono savivaldybėje yra daugiau nei 13,7 tūkst. žemės mokesčio mokėtojų. Dėl savivaldybės nustatytų lengvatų mokestį moka ne visi žemės savininkai – šiais metais jį turi mokėti apie 10,5 tūkst. gyventojų ir įmonių.

Išsamią informaciją apie valdomus sklypus, mokėtinas mokesčio sumas, pritaikytą savivaldybės nustatytą žemės mokesčio tarifą bei kitą informaciją gyventojai bei įmonės ras žemės mokesčio deklaracijose. Taip pat visą informaciją apie žemės mokestį gali gauti paskambinęs VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 arba kreiptis į mokesčių specialistą, kurio kontaktai pateikti žemės mokesčio deklaracijoje nurodytomis jo darbo valandomis. Mokesčių mokėtojui pageidaujant, jis galės patarti, kaip sumokėti žemės mokestį naudojantis VMI e. paslaugomis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite