Angle down Atgal

Rajono švietimo įstaigų reorganizacija: nė viena nebus uždaroma

Klaipėdos rajone kitais metais dalies švietimo įstaigų laukia permainos. Siekiant gerinti ugdymo kokybę, kai kurios įstaigos bus sujungtos. Kad šalies švietimo įstaigų tinklą būtina pertvarkyti, akcentuoja Vyriausybė. Teigiama, kad pertvarka leis efektyviau naudoti lėšas švietimo įstaigoms administruoti, padės išvengti mažų rajono mokyklų uždarymo, jungiant jas su didesnėmis.

Pertvarkos iniciatorius – Vyriausybė

Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministro, siekiant taupiau naudoti lėšas nebūtina mokyklų dirbtinai uždaryti, tiesiog reikia sukurti jungtinį tokių įstaigų tinklą. Anot ministro, Lietuvoje yra nemažai pavyzdžių, kur naudojamas geras mokyklų tinklo modelis, kai seniūnijose sujungus kelias mažesnes ugdymo įstaigas į vieną, lieka viena administracija, ir taip paprasčiau sprendžiami ir mokinių pavėžėjimo, ir srautų, ir kiti klausimai.

Vyriausybė yra numačiusi, kad Švietimo įstaigų tinklas turi būti pertvarkomas visoje Lietuvoje. Tą privalės padaryti visos savivaldybės. Teigiama, kad pertvarka leis efektyviau naudoti lėšas švietimo įstaigoms administruoti.

Nė viena švietimo įstaiga rajone nebus uždaryta

Klaipėdos rajone planuojama reorganizuoti 10 švietimo įstaigų – Pašlūžmio mokyklą-daugiafunkcį centrą, Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinę mokyklą, Vėžaičių lopšelį-darželį, Dovilų lopšelį-darželį, Agluonėnų lopšelį-darželį, Kretingalės lopšelį-darželį, Drevernos lopšelį-darželį, Kvietinių lopšelį-darželį, Priekulės muzikos mokyklą, Šiūparių mokyklą-daugiafunkcį centrą. Šios įstaigos bus prijungtos prie didesnių mokyklų ar gimnazijų. Procesas neturės jokios įtakos mokiniams – ugdymo programos nesikeis, mokyklos, darželiai ir toliau dirbs kaip dirbę.

„Svarbu pastebėti tai, kad rajone reorganizuojamos mokyklos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos nebus uždaromos. Jos bus tiesiog sujungiamos. Mokiniai ir toliau mokysis ten pat, kur ir iki šiol. Pokyčiai palies tik administracinę struktūrą. Pavyzdžiui, prijungus mažesnį mokinių skaičių turinčią pagrindinę mokyklą prie gimnazijos, mažesniosios mokyklos veiklą administruos gimnazija“, – sako Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Švietimo skyriaus vedėjo teigimu, lapkričio pabaigoje-gruodžio pradžioje bus vykstama į kiekvieną švietimo įstaigą, kuri įtraukta į reorganizacijos planą. Norima susitikti su administracijos darbuotojais, aptarti pertvarkos planus, pateikti siūlymus, atsakyti į klausimus. Pasak vedėjo, po pertvarkos visos sutaupytos lėšos liks švietimui.

„Kiek anksčiau perėjus prie naujos Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos pasimatė, kad mažai mokinių turinčiose mokyklose šių lėšų nepakanka išlaikyti kai kuriems etatams. Lėšos dažnu atveju panaudojamos neracionaliai. O jas būtų galima investuoti į ugdymo kokybę, į mokinius“, – sako Algirdas Petravičius.

Planuojama, kad švietimo įstaigų tinklo pertvarka rajone būtų baigta kitų metų vasarą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite