Angle down Atgal

Rajono švietimo įstaigose pandemija jau šoka kadrilį

Įpusėjus viltingai lauktam rugsėjui vėl tuštėja rajono švietimo įstaigos: fiksuojami koronaviruso atvejai, kai kurios klasės siunčiamos dirbti nuotoliniu būdu, dalis vaikų – saviizoliacijoje. „Banga“ dar savaitės pradžioje domėjosi, koks pasiskiepijusių pedagogų, techninio personalo procentas mokyklose, ar nepasiskiepijusieji geranoriškai testuojasi, o galbūt kažką jau teko nušalinti net nuo pareigų.

„Minijos“ neaplenkė

Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktorius Julius Gindulis informavo, kad nepasiskiepijusių pedagogų yra 24 proc., nepasiskiepijusio aptarnaujančio personalo – 25 proc. Pagal nustatytą tvarką visi periodiškai testuojasi kas 10 dienų, viską fiksuoja patys, kad nebūtų pažeista asmens duomenų apsauga. Tokių atvejų, kad darbuotojas būtų neatlikęs testo ir jį dėl to reikėtų nušalinti nuo darbo, nebuvo.

„Minija“ – pati gausiausia švietimo įstaiga rajone, joje mokosi 1069 mokiniai, dar 47 Gobergiškės skyriuje, 20 – Jakų skyriuje. Persirgusių mokinių yra 64, t. y. 6 proc., pasiskiepijusių 32, t. y. 3 proc. Testuotis savikontrolės būdu sutinka 393 „Minijos“ progimnazijos mokiniai (37 proc.) ir 20 Gobergiškėje (59 proc.).

Deja, koronavirusas progimnazijos neaplenkė. Šiuo metu yra 8 sergantys vaikai. Pavienėje saviizoliacijoje yra 8 mokiniai, taip pat izoliuojasi 4 klasės, kurios šiuo metu dirba nuotoliniu būdu. Net rugsėjo 1 d. pasirodė ne visi mokiniai, buvo atvejų, kai neatvyko būtent dėl diagnozuoto koronaviruso. Anot J. Gindulio, sirgo ir vienas iš neformaliojo būrelio pedagogų, tačiau jau grįžo į darbą. Kiek tenka bendrauti su vaikais, tėvais, kolegomis, pasak „Minijos“ progimnazijos direktoriaus, vaikai dažnai serga besimptome forma arba simptomai nėra labai sunkūs.

Hibridinis mokymas sunkiai įgyvendinamas

Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje savaitės pradžioje buvo 6 koronavirusu sergantys vaikai, 1 pedagogas, 1 mokytojos padėjėja. Septynios klasės ugdymą tęsė nuotoliniu būdu, yra saviizoliacijoje. „Yra ir pradinių klasių, ir vyresnių. Taikyti mišrųjį, dar vadinamą hibridinį, mokymo būdą, kai dalis mokinių būna klasėje, dalis dirba nuotoliniu būdu, praktiškai sudėtinga, tam reikia specialios įrangos, pasirengimo. Tokio modelio netaikome“, – sakė „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktorius Egidijus Žiedas. Anot jo, apie 80–85 proc. pedagogų, techninio personalo yra pasiskiepiję. Likę testuojasi, nė su vienu pyktis neteko. Kiek yra pasiskiepijusių mokinių, mokykla statistikos neturėjo.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Ona Sturonienė „Bangai“ sakė, jog pirmąsias dvi rugsėjo savaites gimnazistai mokėsi kontaktiniu būdu, o kaip bus toliau, sunku prognozuoti. „90 proc. mūsų pedagogų yra pasiskiepiję, likusieji periodiškai testuojasi ir dėl to problemų nėra. Tik vienas budėtojas dar vasarą išėjo iš darbo, nes atsisakė testuotis“, – sakė O. Sturonienė.

„Vaivorykštės“ gimnazijoje mokosi 723 gimnazistai, iš jų 232 yra pasiskiepiję, t. y. 32 proc. Daugiausia pasiskiepijusių yra abiturientai (83 asmenys). Apie 31 proc. sutinka testuotis, daugiausia 9-ų klasių mokinių. 10 proc. „Vaivorykštės“ gimnazistų jau yra persirgę. Žinotina, kad mokiniams, jaučiantiems simptomus, nebereikia laukti vietos mobiliajame punkte – PGR tyrimai atliekami poliklinikose.

 

 

Dėl testavimosi bėdų nėra

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorė Laima Navickienė pirmadienį sakė, kad oficialiai sergančiųjų COVID-19 nėra, tačiau, jos žiniomis, jau yra jaučiančių simptomus, užsiregistravusių tyrimui. Iš 123 pedagogų, techninio personalo darbuotojų tik 6 yra nepersirgę ar nepasiskiepiję, jie testuojasi. Mokinių statistika, anot L. Navickienės, įvairi: „Pavyzdžiui, vienoje klasėje yra 8 pasiskiepiję, 2 persirgę. Kitoje klasėje visi 100 proc. sutinka testuotis. Yra įvairiai.“

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktorius Antanas Alčauskis sakė, jog pasiskiepijusių yra 82 proc. pedagogų, techninio personalo, kiti, taip pat kaip ir kitose įstaigose, geranoriškai testuojasi. „Be to, tas pasiskiepijusių procentas vis didėja po truputį“, – pastebėjo A. Alčauskis. Kiek yra pasiskiepijusių mokinių, šios informacijos gimnazija taip pat neturi. Pirmadienį Priekulėje fiksuotas pirmasis nuo rugsėjo 1 d. koronaviruso atvejis mokiniui, viena klasė išsiųsta į nuotolinį ugdymą. Anksčiau dar du pedagogai izoliavosi. Iš 872 mokinių testuotis sutinka per 240.

KOMENTARAS

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa TARVYDIENĖ: „Skaičiai nenuteikia optimistiškai, tačiau to buvo galima ir tikėtis. Juk vakcinuotis gali tik nuo 12 metų amžiaus vaikai. Tai daryti raginame vaiko sveikatos būklę aptarus su šeimos gydytoju ir tuomet priėmus sprendimą.

Rajone per 1200 mokinių tėvai sutiko, kad jų atžalos būtų testuojamos, tačiau dar tebėra renkami oficialūs sutikimai. Planuojame testavimą pradėti jau šį penktadienį 7-iose ugdymo įstaigose. Jau turime 5500 greitųjų antigenų testų. Jie atliekami savitestavimo būdu. Kaip imant kaupinius, taip ir dabar bus stengiamasi, kad patys mokiniai išmoktų atlikti testą nuo pradžios iki galo, ypač vyresnieji, o mažesniems padės mokytojai ir visuomenės sveikatos specialistai. Kodėl nebetaikomas kaupinių tyrimo metodas? Šiuo atveju yra greičiau gaunamas individualus atsakymas. Anksčiau, jei į vieną kaupinį pakliūdavo 6 vaikų tepiniai ir rezultatas būdavo teigiamas, visiems būdavo skiriamas PGR testas. Dabar po rezultato gavimo, jei šis teigiamas, PGR bus atliekamas tik vienam asmeniui. Jei atvejis pasitvirtina, klasės vaikai, kurie nepaskiepyti ir nepersirgę, nukreipiami izoliuotis. Jei paskiepytiems ir persirgusiems mokiniams mokykla užtikrina toliau ugdymą mokykloje, jie gali lankyti pamokas.

Nuo rugsėjo 1 d. 15-oje Klaipėdos rajono įstaigų (mokyklose ir darželiuose) fiksuoti koronaviruso atvejai. Iš viso su mokyklomis, darželiais susijusių atvejų skaičiuojama 72 (iš jų 16 suaugusiesiems), tačiau pirmadienį prisidėjo dar 20 atvejų. Priskaičiuoti ir tie vaikai, kurie registruoti Klaipėdos rajone, tačiau lanko Klaipėdos miesto įstaigas.“

Agnė ADOMAITĖ

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite