Angle down Atgal

Rajono mokykloms trūksta ne tik vadovų, bet ir pedagogų

Artėjant naujiems mokslo metams vis garsiau imama kalbėti apie pedagogų trūkumą visoje šalyje. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šalies mokyklas šiemet planuoja palikti daugiau nei tūkstantis pensinio amžiaus pedagogų, kuriems bus išmokėta išeitinėms apie 5,3 mln. eurų išeitinių kompensacijų. Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Jolitos Jablonskienės teigimu, birželio mėnesio pabaigoje norą išeiti iš darbo į užtarnautą poilsį, gaunant kompensaciją, pareiškė 20 pedagogų.

Keturi pedagogai yra iš Viešvilės pagrindinės mokyklos, po tris iš Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos ir Naujamiesčio progimnazijos, po du iš Šimkaičių Jono Žemaičio ir po vieną iš Eržvilko ir Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijų bei Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės, Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro bei Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos.

Planuojama, jog kompensacijoms prireiks 127 208 eurų, iš jų 84 806 eurų iš valstybės ir 4 202 eurų savivaldybės biudžeto.

Birželio mėnesį visose Jurbarko rajono mokyklose buvo 18,78 laisvų etatų. „Mokytojų ieškojo 9 ugdymo įstaigos iš 14. Trūko 2 ikimokyklinio ugdymo mokytojų, 1 pradinių klasių mokytojo, 3 lietuvių kalbos mokytojų, užsienio kalbų (rusų, vokiečių, anglų klb.) mokytojų, 2,5 tiksliųjų mokslų (matematikos, chemijos, fizikos) mokytojų. Tačiau didžiausia problema, kaip ir kiekvienais metais, yra švietimo pagalbos specialistų stygius – mokyklos ieško logopedo, socialinio pedagogo, specialiojo pedagogo“, – teigė J. Jablonskienė. Šios savaitės duomenimis, laisvų etatų skaičius jau kur kas mažesnis – 8,5. „Mokyklų vadovai, nelaukdami paskutinių dienų skelbė konkursus ir sėkmingai užsipildė trūkstamus etatus“, – pateikdama naujausią informaciją teigė skyriaus vedėja. Pedagogų dar trūksta Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijoje, Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijoje bei Skirsnemunės, Šimkaičių ir Viešvilės pagrindinėse mokyklose. Dar viena didele problema, pasitinkant naujus mokslo metus, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja įvardijo ne tik pedagogų, bet ir mokyklų vadovų trūkumą. „Situacija yra labai bloga ir ta problema tik gilėja. Gali būti taip, kad prasidėjus naujiems mokslo metams, ne vienai mokyklai turės vadovauti laikini vadovai. Šiuo metu konkursai yra paskelbti Veliuonos Antano ir Jono Juškų ir Eržvilko gimnazijų, Jurbarko Vytauto Didžiojo, Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos ir Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus pareigoms užimti. Ypatingai bloga situacija yra Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinėje mokykloje, kur reikia ne tik direktoriaus, bet ir pavaduotojo“, – tikino J. Jablonskienė.Pagrindine priežastimi, kodėl nenorima imtis atsakomybės vadovauti vienai ar kitai mokyklai, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja įvardijo prieš keletą metų įvestas kadencijas. Viliamasi, jog įgyvendinus rajono mokyklų tinklo pertvarką vadovų trūkumas turėtų sumažėti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite