Angle down Atgal

Rajone neliks „svajonių“ darbo: mokyklose ir darželiuose naikinami sargų etatai

Panaikinusi sargų etatus mokyklose ir darželiuose, rajono savivaldybė ketina sutaupyti 300 tūkst. eurų. Kai kurių švietimo įstaigų vadovams – šokas, jie stveriasi už galvos – kas bus, jei kaimo mokykloje trūks seni vamzdynai arba neprašyti svečiai ims laužyti brangiai kainuojančias žaidimų aikšteles. Kiti pritaria tokiam sprendimui, nes „sargai už nieką neatsako“. Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas sako – padarys taip, kad „švietimo įstaigose niekas nenakvotų“. Sargai, priklausomai nuo valandų skaičiaus darbo savaitgaliais ar naktį, į rankas gauna 500–600 eurų.

Neliks kitąmet

Rajono švietimo įstaigose – mokyklose ir darželiuose – kitąmet neliks sargų etatų. Vietoj sargų mokyklas ir darželius prižiūrės privačios saugos bendrovės – bus skelbiamas viešasis pirkimo konkursas. „Tiesa, įstaigos, kuriose vykdoma popamokinė veikla, išsaugos sargo etatą, tačiau ne visą“, – teigia rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas.

„Gimtajam..“ ji sakė, kad jog panaikinus sargų etatus per metus bus sutaupyta apie 300 tūkst. eurų. Toks pat likimas „ištiks ir pačią savivaldybę“. Čia taip pat žadama susiveržti diržus – naikinti sargo etatą. „Nuo Naujųjų metų prasidės tas procesas, bet ne šimtu procentų. Pradėsime diegti apsaugos sistemas – tiek mokyklose, tiek darželiuose. Visame rajone nemažai objektų. Tad labai greitai nebus įgyvendinta. Pirminis planas buvo sausio 15 d., tačiau jis atkrito. Fiziškai nesuspėsim. Nusikels keliems mėnesiams. Tikimės, kad per pirmąjį pusmetį sargų etatų liks tik tose įstaigose, kurs vyksta popamokinės veiklos – kas salę nuomojasi ir pan. Tikslas – kad švietimo įstaigose per naktį niekas nenakvotų. Šiuo metu mokyklos ir darželiai skaičiuoja poreikį, o mes pradėsime viešuosius pirkimus – saugos įvadams ir jų aptarnavimo paslaugai įsigyti“, – komentavo A. Burnickas ir pridūrė, jog dalį sutaupytų lėšų žada grąžinti į tas pačias įstaigas. Tiesa, kita forma.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite