Angle down Atgal

Prienų rajone iš viso nustatyti 6 Covid-19 atvejai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro šiandienos (rugpjūčio 3 d.) ryto duomenimis, Prienų rajono savivaldybėje patvirtintas penktasis COVID-19 susirgimo atvejis, siejamas su tuo pačiu židiniu – asmenų dalyvavimu ekskursijoje. Po pietų gauta informacija, kad nustatytas ir šeštasis atvejis. Visi sergantieji iš Išlaužo seniūnijos ir gydosi ambulatoriškai. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Rajone privalomo karantino namuose laikosi 60 asmenų, didelė dalis iš jų susijusi su infekcijos židiniu.

   Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šią savaitę, nuo rugpjūčio 3 d. iki rugpjūčio 9 d. imtinai, Molėtų, Šalčininkų, Kėdainių, Ignalinos, Vilniaus, Prienų, Klaipėdos ir Kauno rajonų, o taip pat Vilniaus, Kauno ir Panevėžio miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos. Šiose 11-oje savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) negu kitose Lietuvos savivaldybėse.Testavimo tvarka išlieka tokia pati: šiose didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.
   Papildomi tyrimai atliekami ugniagesiams gelbėtojams, kariams, vaistininkams, mobilių punktų ir karščiavimo klinikų darbuotojams bei kitiems asmenims, nurodytiems operacijų vadovo sprendime Nr. V-1336.

   Atkreipiame dėmesį, kad gyventojai, pajutę peršalimo simptomus, kurie būdingi ir koronaviruso infekcijai, – karščiavimą, kosulį, gerklės skausmą ar pasunkėjusį kvėpavimą, grįžę iš užsienio – gali skambinti nemokamu Koronaviruso karštosios linijos numeriu linija 1808 be šeimos gydytojo nukreipimo. Pasitaiko žmonių, kurie simptomų nejaučia, bet norėtų pasitikrinti, ar neserga besimptome forma, tačiau kol kas to padaryti negalima.
   Raginame visus būti atsakingus, laikytis oficialių rekomendacijų, t. y. dėvėti veido kaukes, plauti rankas, laikytis socialinio atstumo, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo.
   Saugokime save ir aplinkinius!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite