Angle down Atgal

Radviliškio rajone prisiminti tragiški 1991 metų sausio 13-osios nakties įvykiai

Sausio 13-oji – diena, kai visi suprantame, kad laisvė nėra duotybė. Tai diena, kai mes visi susimąstome ir suvokiame, kam ir už ką turime būti dėkingi. Dėkingi už galimybę gyventi, mylėti, laisvę pasirinkti. Tai – krauju iškovota teisė spręsti, kaip Lietuvai reikia gyventi toliau.

Minint 29-ąsias kruvinųjų įvykių metines, Radviliškio rajone prisiminti tie, kurie žuvo 1991 metais sausio 13-osios naktį. Prisiminti tie, kurie stovėjo tada visuose Lietuvos miestuose prie svarbių valstybei objektų, pastatų ir gynė teisę į nepriklausomybę.

Radviliškio rajono bažnyčiose aukotos šventosios mišios, languose įžiebtos žvakelės, giedota „Tautiška giesmė“, skaitomi baisiosios nakties liudininkų prisiminimai, 14 varpo dūžių pagerbti didvyriai, kurie tą naktį atidavė savo gyvybes vardan laisvos Lietuvos.

Radviliškio mieste minintieji Sausio 13-ąją jaukiam ir prasmingam pabuvimui drauge susibūrė prie Radviliškio miesto kultūros centro. Čia literatūrinę kompoziciją atliko Gabrielė Kazokaitytė, Eva Ginkevičiūtė ir Ieva Vaičiulytė. Muzikinius kūrinius dovanojo Evaldas Vaikasas, Sonata ir Mantas Markušenkos. Prisiminimais pasidalijo ir už laisvę gyventi padėkojo Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir Lietuvos šaulių sąjungos Radviliškio 601-osios šaulių kuopos būrininkas Stasys Folertas. Renginį organizuoti padėjo Lietuvos šaulių sąjungos gen. P.Plechavičiaus 6-osios šaulių rinktinės Radviliškio 601-oji šaulių kuopa ir LMS Radviliškio padalinio moksleiviai. Po minėtimo radviliškiečiai Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje susibūrė Šventoms mišioms, kurias laikė Radviliškio parapijos dekanas Tadas Rudys.

Baisogalos kultūros centre Sausio 13 diena buvo paminėta išvakarėse. Žmonės susibūrė paklausyti atlikėjų Arnoldo Jeleniausko, Nerijaus Šatinsko ir Aurimo Brazinsko koncerto „Už Laisvę, Tėvynę ir tave“ׅ. Pasibaigus koncertui, baisogaliai susirinko prie atminimo laužo, Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė padėkojo visiems susirinkusiems, patriotines dainas dainavo folkloro ansamblio „Dainoriai“ nariai, Edvardo Belokopitovo ir Pauliaus Kablio duetas. Baisogalius arbata vaišino visų pamėgta kavinė „pas Zitą“.

Šeduvos Švento kryžiaus atradimo bažnyčioje buvo aukotos šv. Mišios už žuvusius Sausio 13-ąją, Laisvės aikštėje prisiminti 1991 metų įvykiai, apie juos papasakojo tų dienų liudininkai Rolandas Alksnys ir Vytautas Simelis. Šeduviai atginimo laikotarpio dainas dainavo drauge su Šeduvos kultūros ir amatų centro folkloro „Melnyčia“, minėjimą organizuoti padėjo Šeduvos jaunieji šauliai.

Pašušvio Visų Šventųjų ir Grinkiškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčiose Sausio 13-oji paminėta išvakarėse. Šv. Mišias aukojo klebonas Donatas Grigalius, trumpais prisiminimais pasidalijo Grinkiškio seniūnijos seniūnė Giedrė Bložienė. Literatūrinę-muzikinę kompoziciją paruošė Grinkiškio seniūnijos kultūros darbuotojai. Po bažnyčios skliautais nuskambėjo „Tautiška giesmė“, eiles apie Lietuvą skaitė Rima Juozaitienė ir Lina Lydikaitienė, o muzikinius kūrinius atliko Grinkiškio pramogų ir šokių salės kolektyvas „Sarva“ (vadovė Virginija Šepronienė).

Sausio 13-oji, Laisvės gynėjų diena, taip pat buvo paminėta ir Kalnelio Gražionių kultūros namuose (suorganizuotas piešinių konkursas „Ačiū, Lietuva“), ir aukstelkuos, ir Vaitiekūnuose, ir Sidabrave, ir Palonuose, ir Šaukote, ir Alksniupiuose (suorganizuotos naktinio tinklinio varžybos).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite