Angle down Atgal

Radviliškio Lizdeikos gimnazija valstybės gimtadieniui skiria žinias

Minint 102-ąsias Lietuvos Respublikos atkūrimo metines, Lizdeikos gimnazijoje vyko 25-asis respublikinis Lietuvos mokinių „Žynio-2020“ ir rajoninis „Žyniuko“ konkursai.

Svarbu paminėti, jog šie konkursai kasmet pritraukia būrius mokinių ne tik iš gimtojo miesto, rajono, bet ir kitų respublikos mokyklų. Šiais metais „Žynio“ konkurse sulaukta dalyvių iš Kretingos raj. Salantų gimnazijos, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos, Tauragės Versmės gimnazijos.

Net trijų Šiaulių miesto gimnazijų (Šiaulių Didždvario, Šiaulių J.Janonio bei Šiaulių Universitetinės gimnazijos) eruditai atvyko į Radviliškio Lizdeikos gimnaziją rungtis žinių kovoje. Konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis Lietuvos valstybės istorija, šiuolaikinio gyvenimo procesais ir logiškai mąstyti.

Kol jaunieji eruditai atliko užduotis, jų mokytojai ir gimnazijos svečiai dalyvavo praktikume „Smėlio terapija emocijų valdymui“, kurį vedė Lizdeikos gimnazijos psichologė Reda Maselskienė. Naudodama smėlio terapijos metodą, psichologė paskatino mokytojus giliau pažinti save, atskleidė terapinę darbo su smėliu naudą, akcentavo šios veiklos poveikį žmogaus jausmams, mąstymui, nuotaikai, elgsenai. Šio metodo pradininkas garsus psichologas C.Jungas, o pats metodas Vakarų pasaulyje taikomas jau daugiau nei 75 metus. Ši terapija laikoma viena veiksmingiausių ir saugiausių psichologų naudojamų terapijos rūšių. Pasak psichologės R. Maselskienės, smėlio terapija išlaisvina emocijas, nuramina, padeda labiau atsiverti pasauliui, susidėlioti mintis.

Laukdami vertinimo komisijos rezultatų, mažieji „Žyniukai“ dalyvavo jiems numatytose veiklose. Matematikos mokytoja metodininkė Laima Duglas vedė praktikumą 6–8 klasių mokiniams „Mokomės įdomiai ir kūrybingai“ – suorganizuotos „Auksinio proto varžytuvės“. Mokiniai grupėse atliko užduotis, reikalaujančias loginio mąstymo, o nugalėtojų komandai buvo įteiktas Lizdeikos gimnazijos simbolis – pelėdžiukas. Kitai 3–5 klasių moksleivių grupei psichologė Reda Maselskienė pravedė praktikumą „Tautinė juostelė dovanai ir kasdienai“. Mažieji „Žyniukai“ noriai įsitraukė į veiklą, mokėsi pinti lietuvišką trispalvę tautinę juostelę. Ši patirtis mokiniams pasirodė itin įdomi ir vertinga, nes tokia trispalvė – puiki dovana sau ir kitiems minimos valstybės šventės proga.

Į netradicinio formato diskusiją „Noriu – nenoriu. Kur riba?“ intelektualiuosius „Žynius“ pakvietė Lizdeikos gimnazijos etikos mokytojas metodininkas Vladas Vaidžiulis. Ši diskusija, prasidėjusi žaismingu balionų pūtimu, perėjo į pilietinės atsakomybės bei pilietinės pareigos plotmę.

Sveikinimo žodį svečiams tardama Lizdeikos gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė džiaugėsi, kad konkursas kasmet sukviečia daug jaunų žmonių, norinčių pademonstruoti savo žinias, erudiciją, intelektą. Lizdeikos gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė, šio konkurso aistringa įkvėpėja ir palaikytoja, pabrėžė ryžtingumo ir atkalumo svarbą siekiant žinių ir skatino mokinius nenustoti siekti, ieškoti ir atrasti, išgyventi pažinimo džiaugsmą.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė-projektų koordinatorė Edita Varneckienė paakino mokinius aktyviai dalyvauti konkursuose ir siekti kuo geresnių rezultatų, o stengtis verta, nes nugalėtojams lyja dovanų ir padėkų lietus. Konkursams prizus ir padėkas įsteigė gimnazijos partneriai, rėmėjai, palaikytojai: Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius, Radviliškio rajono savivaldybė, nuolatinis konkurso globėjas Seimo narys Vytautas Juozapaitis.

Metų „Žyniu“ paskelbta Radviliškio Lizdeikos gimnazijos abiturientė 4 gimnazijos klasės mokinė Rosita Jasaitytė. Šios mokinės istorija – atkaklumo ir užsispyrimo pavyzdys. Mokinė konkurse dalyvauja nuo antros klasės jau 10 metų. „Tai daugiau negu pusė mano gyvenimo“, – teigia mokinė. Rosita „Žyniuko“ konkursuose yra pelniusi garbingas antrąją ir trečiąją vietas, tad pergalės skonis jai pažįstamas. Mokinė ne tik gerai mokosi, bet turi ambicijų. Baigdama gimnaziją ji išsikėlė sau du tikslus.

Pirmasis – gauti Lizdeikos gimnazijos premiją, kuri, beje, jai įteikta šiais mokslo metais. Simboliška, kad rugsėjo pirmąją, Mokslo ir žinių dieną, šiai mokinei buvo įteikta Lizdeikos gimnazijos premija už aukštus mokymosi pasiekimus ir Lizdeikos vardo garsinimą.

Antrasis ambicingas tikslas, kuris daugelį metų vedė ją pažinimo keliu – tai noras nugalėti „Žynio“ konkurse. Ir tai jai pavyko. Paklausta, kaip tapti geriausia savo paties versija, mergina atsakė, jog tokiam konkursui neužtenka ruoštis metus, tam reikia ruoštis visą gyvenimą, nuolat tobulintis, kasdien domėtis pasaulio naujienomis, kaskart norėti atrasti kažką naujo, įdomaus, siekti mokslo, žinių ir bandyti atlikti tai maksimaliai gerai.

Kitas garbingas apdovanojimas buvo įteiktas Lizdeikos gimnazijos 3 gimnazijos klasės mokiniui Dovydui Paškauskui, kaip daugiausiai taškų „Žynio“ konkurse surinkusiam Radviliškio moksleiviui. Mokinys, beje, yra Europos Sąjungos ambasadorius Radviliškyje bei Lizdeikos gimnazijos prezidentas, todėl jam įprasta domėtis pasaulio įvykiais, formuotis nuomonę apie juos. Atsakydamas į klausimą, ko palinkėtų kitų metų būsimiems dalyviams, Dovydas teigė, jog, visų pirma, reikia išdrįsti turėti ryžtingą savo nuomonę, tam reikia žinoti faktus ir turėti argumentų, o, antra, būtina domėtis tuo, kas vyksta pasaulyje kuo platesniu aspektu, reikia norėti daugiau žinoti, tuomet ir sėkmė lydės.

Be to, per konkursų laureatų apdovanojimus Lizdeikos gimnazijos direktorė išreiškė specialią padėką Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniui, „Žynio“ ir „Žyniuko“ klausimų sudarytojui Kiprui Kunigėliui.

Konkursas baigėsi, tačiau nugalėtojų dvasia išlieka. Pasak šių metų nugalėtojos Rositos Jasaitytės, nieko nėra neįmanomo, reikia turėti tikslų ir svajonių, o tada atkakliai, kryptingai ir ryžtingai jų siekti. Niekas nesako, kad bus lengva, tačiau tikrai verta. Nugalėtojai įteiktas pagrindinis prizas – 100 eurų vertės kelionė po Lietuvą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite