Angle down Atgal

R. Tamašunienė apie koronaviruso plitimą: situacija bloga ir tikrai nepagerės artimiausiomis dienomis

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad pagalba Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) skiriama žmogiškaisiais ištekliais. Ji priduria, kad nors situacija dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje yra bloga, tačiau valdoma.

„Šią savaitę pasitelkti kariškiai dirbant su židiniais, nustatant kontaktinius asmenis. Sveikatos apsaugos ministerija papildomai iš savo ministerijos skiria tarnautoją, kuri dirbs su savanoriais ir kariškiais koordinuojant jų veiklą, siekiant maksimaliai gerų rezultatų. Ta pagalba NVSC teikiama žmogiškaisiais resursais iš kitų tarnybų“, – po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio žurnalistams teigė R. Tamašunienė.

Paklausta, ar negalvojama pereiti prie visuotinio karantino, R. Tamašunienė teigė, kad šiuo metu COVID-19 valdymo strategija yra valdyti židinius atskirose teritorijose.

„Kol kas pasirinkta strategija valdyti pagal židinius, taip pat pagal teritorijas, gyventojų sergamumo skaičius konkrečioje savivaldybėje. Tam pritarė ir Vyriausybės COVID-19 valdymo komitetas, ten taip pat analitikai, mokslininkai pateikė savo įžvalgas. Situacija yra valdoma, bet, aišku, visuomenė turi susirūpinti ir imtis pagrindinių visiems žinomų priemonių“, – sakė ministrė.

„Situacija bloga ir ji tikrai nepagerės artimiausiomis dienomis, bet ji yra valdoma ir sveikatos sistema būtų pasirengusi ją suvaldyti maksimaliai gerai“, – pridūrė ji.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite