Angle down Atgal

R. Tamašunienė apie Alytaus gaisro padarinius: užteršta teritorija neišsiplėtė

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė nemato pagrindo Alytaus gaisro situacijos koordinavimą perimti valstybiniu lygiu, nes užterštos teritorijos ribos neišsiplėtė, teigė ministrė po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdžio.

„Tokio poreikio neišsakė nei vienas valstybinės ekstremalios situacijos komisijos (VESK) narys, o iš gautų tyrimų matome, kad teritorija neišplito į kitas savivaldybes, nes tyrimai atlikti ir Prienų, ir Marijampolės kaimų pusėje“, – patikino R. Tamašunienė.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys spaudos konferencijoje tvirtino, kad situacija mieste gerėja, tačiau, pasak jo, padariniai gaisro nusiaubtoje padangų perdirbimo gamykloje dar nelikviduoti.

„Situacija mieste jau gerėja, gaisras užgesintas senokai, tačiau padariniai dar nelikviduoti“, - teigė administracijos direktorius.

Jo teigimu, Alytaus savivaldybė gesindama gaisrą patyrė 100 tūkst., o atskiri ūkio subjektai – 130 tūkst. eurų išlaidų. Pastarieji, atkreipė dėmesį R. Juonys, sumas dar turėtų tikslinti.

„Pati savivaldybė gesindama šį gaisrą patyrė apie 100 tūkst. eurų išlaidų. Šiai dienai ūkio subjektai yra pateikę pretenzijų už 135 tūkst. eurų. Tos sumos yra tikslinamos ir šios sumos dar keisis“, - teigė jis.

R. Juonys taip pabrėžė, kad likviduojant gaisro padarinius laukia sudėtingi darbai trečiojoje degusio pastato patalpoje.

„Darbus antrosios patalpos planuojama baigti lapkričio 23-25 dienomis, priklausomai nuo to kaip seksis dirbti. Laukia trečioji patalpa, ji yra pati sudėtingiausia. Joje pavojingos atliekos yra susimaišiusios su pastato griuvenomis ir betono gabalais. Tai bus ilgas ir sudėtingas darbas“, - tęsė jis. Karu R. Juonys pasidžiaugė, kad pavyko neutralizuoti užteršto vandens keliamą pavojų.

„Pavojingas vanduo, kuris buvo susikaupęs gaisravietės rūsyje, praėjusią savaitę buvo perpumpuotas į savivaldybės įmonės „Alytaus šilumos tinklai" rezervuarą. Taip mes sustabdėme šio kenksmingo vandens skverbimąsi į gruntą“, - kalbėjo jis.

ELTA primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didelis gaisras, kurį pavyko užgesinti po 10 dienų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite