Angle down Atgal

NVSC vadovas R. Petraitis nesutinka su tarnybinio patikrinimo išvadomis, jas skųs teismui

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vadovas Robertas Petraitis nesutinka su tarnybinio patikrinimo išvadomis, o sprendimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo jis ketina skųsti teismui.

„Į jo pateiktus paaiškinimus nebuvo atsižvelgta“, – rašoma ketvirtadienį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro BNS perduotame komentare.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį BNS informavo, kad tarnybinis papeikimas R. Petraičiui skirtas dėl netinkamai koordinuoto ir organizuoto NVSC darbo.

Išvadoje rašoma, kad dėl NVSC vadovo „neveikimo nėra tinkamai apdorojami, sisteminami ir teikiami kitoms institucijoms reikiami duomenys, o tai suteikia pagrindą teigti, kad keliama reali grėsmė visų šalies gyventojų sveikatai“. 

Taip pat joje teigiama, kad „NVSC neužtikrino įtvirtintų pareigų vykdymo, susijusių su užkrečiamųjų ligų informacijos valdymu, židinių ištyrimu, informacijos teikimo kitoms Lietuvos bei Europos institucijoms“.

Tarnybinio patikrinimo išvadas Vilniaus apygardos administraciniam teismui R. Petraitis gali apskųsti per mėnesį.

Tarnybinį patikrinimą sausio vidury nuspręsta pradėti, įvertinus Sveikatos apsaugos ministerijos ekspertų siūlymus po NVSC vadovo raštu gautų paaiškinimų dėl neapskaitytų mirčių, susijusių su koronavirusu.

Anksčiau ministras R. Petraitį ragino patį trauktis iš pareigų, tačiau jis nesutiko.

NVSC vadovybė metų pradžioje kritikos sulaukė dėl daugiau nei tūkstančio neapskaitytų mirčių, susijusių su koronavirusu. R. Petraitis tuomet teigė, kad situacija susidarė ne dėl įstaigos kaltės, o dėl ligoninių laiku nepateikiamos informacijos.

Be kita ko, po pokalbio su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu įstaigos vadovas vasario viduryje sulaukė nepalankaus metinio vertinimo išvados, dėl to buvo priimtas sprendimas jį atleisti iš pareigų.

Pats R. Petraitis su vertinimo išvadomis nesutiko ir paprašė jo veiklą vertinti valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo komisijoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite