Angle down Atgal

R. Karoblis: „Mūsų jauna, stipri ir gabi kariuomenė yra visada pasirengusi prireikus apginti Tėvynę“

Gegužės 6 d. Marijampolės rajone vykdoma opreaciją baigėsi Lietuvos kariuomenės organizuotų nacionalinių pratybų „Žaibo kirtis 2017" aktyvioji fazė. Kariuomenės Greito reagavimo ir Taikos meto užduočių operacinės pajėgos treniravosi ir tikrino pasirengimą laiku reaguoti į ginkluotus incidentus, spręsti šių dienų karines grėsmes.

„Šiomis pratybomis „Žaibo kirtis 2017" siunčiame žinią, kad mūsų jauna, stipri ir gabi kariuomenė yra visada pasirengusi prireikus apginti Tėvynę. Ne mažiau svarbu ir tai, kad visų pratybų metu kariai jautė išskirtinę visuomenės paramą – kariuomenės ir visuomenės vienybėje yra mūsų jėga", – sakė paskutinę pratybų operaciją stebėjęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Apibendrinamas pratybas gen. mjr. V. Vaikšnoras akcentavo, kad „nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis 2017" praėjo ne tik sklandžiai, bet ir visi pratybų dalyviai, kariai pademonstravo aukštą profesionalumo lygį, pasirengimą ir ryžtą ginti Tėvynę.

Kartu gen. mjr. V. Vaikšnoras vertindamas pratybas pabrėžė, „kad Lietuvos ginkluotosios pajėgos niekam neleis kėsintis į Lietuvos Valstybės suverenitetą ir Lietuvos piliečių laisvę.

Paskutinę pratybų operaciją taip pat stebėjo, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, pratybų vadovas Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, pajėgų vadai, visi Krašto apsaugos ministerijos viceministrai – Vytautas Umbrasas, Giedrimas Jeglinskas ir Edvinas Kerza bei Vidaus reikalų ministerijos padalinių atstovai.

Dėkodami miestams už šiltą ir draugišką priėmimą Greitojo reagavimo pajėgų kariai Marijampolės ir Vilkaviškio miestų centrinėse aikštėse pristatė visuomenei pratybose naudotą Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ginkluotę, ekipuotę ir techniką. Visi norintieji galėjo ne tik apžiūrėti, bet ir įlipti į šarvuočius M113, pažvelgti pro ginklų optinius taikiklius, palaukyti rankose G36 automatinius šautuvus, įvairaus kalibro pistoletus ir susipažinti su taikliojo šaulio ginklu FN SCAR-H PR. Taip pat pasivaišinti kariškomis vaišėmis.

Kartu savo įrangą ir techniką pristatė ir pratybose dalyvavę Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai. 

Artimiausiomis dienomis pratybose dalyvavę daliniai bus persidislokuos į savo nuolatinės dislokacijos vietas Alytuje ir Rukloje. 

Vienos pagrindinių šių metų Lietuvos kariuomenės nacionalinių pratybų „Žaibo kirtis 2017" prasidėjo balandžio 28 d. Jose Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinių pajėgų, Greitojo reagavimo pajėgų kariai ir juos remiantys padaliniai treniravosi veikti hibridinių grėsmių atveju.

Marijampolės ir Vilkaviškio regionuose vykusiose pratybose kartu su Lietuvos kariais treniravosi Policijos departamento, Viešojo saugumo tarnybos ir Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras" pareigūnai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai. Taip pat kartu treniravosi savivaldybių ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai, ligoninių personalas. Iš viso šiose pratybose dalyvavo apie 3 tūkst. karių, apie 500 pareigūnų ir apie 200 civilinių institucijų darbuotojų. Taip pat buvo pašaukta 2 tūkst. rezervo karių. Pratybose kartu dalyvavo apie 130 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

KAM Informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite