Angle down Atgal

PSO: spalis ir lapkritis Europoje bus „sunkesni“, COVID-19 nulemtų mirčių bus daugiau

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) numato, kad Europoje spalio ir lapkričio mėnesiais per parą užregistruojamų mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius didės, pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė PSO Europos departamento vadovas.

„Bus sunkiau. Spalį, lapkritį matysime daugiau mirčių“, – sakė Hansas Kluge (Hansas Kliugė), žemynui šiuo metu išgyvenant užsikrėtimo atvejų bangą, nors mirties atvejų skaičiai išlieka palyginti stabilūs.

Tačiau užsikrėtimo atvejų pagausėjimas, kaip manoma, nulems per parą užregistruojamų mirties atvejų skaičiaus augimą, nurodo PSO.

„Tai momentas, kai šalys nenori girdėti šių blogų naujienų, ir aš tai suprantu“, – interviu AFP sakė H. Kluge ir pabrėžė norintis pasiųsti „pozityvią žinią“, kad pandemija „vienu ar kitu laiku baigsis“.

PSO Europos departamento 55 valstybės narės pirmadienį ir antradienį rengia susitikimą internetu savo atsakui į naująjį koronavirusą aptarti. Jos taip pat turi sutarti dėl savo bendros strategijos penkeriems metams.

Tačiau Kopenhagoje dirbantis belgas H. Kluge įspėjo tuos, kas mano, kad vakcinos sukūrimas užbaigs pandemiją.

„Visą laiką girdžiu: „Vakcina bus pandemijos pabaiga“. Žinoma, kad ne!“ – sakė H. Kluge.

„Mes net nežinome, ar vakcina padės visoms populiacijos grupėms. Dabar gauname ženklų, kad ji padės vienai grupei, bet nepadės kitai, – pabrėžė jis. – O jei turėsime užsakinėti skirtingas vakcinas, koks [tai bus] logistinis košmaras!“

„Pandemijos pabaiga yra momentas, kai mes kaip bendruomenė išmoksime, kaip gyventi su šia pandemija. Ir tai priklauso nuo mūsų, o tai – labai pozityvi žinia“, – sakė jis.

Užsikrėtimo koronavirusu atvejų Europoje pastarosiomis savaitėmis smarkiai padaugėjo, ypač Ispanijoje ir Prancūzijoje. Vien penktadienį 55 PSO Europos šalyse užregistruota daugiau kaip 51 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų: daugiau nei per didžiausią piką balandžio mėnesį, nurodo organizacija.

Tuo tarpu per parą užregistruojamų su COVID-19 siejamų mirties atvejų skaičius nuo birželio pradžios išlieka maždaug toks pats: maždaug 400–500, rodo PSO duomenys.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite