Angle down Atgal

PSO: privaloma vakcinacija turėtų būti „absoliučiai kraštutinė priemonė“

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) skyrius Europoje antradienį perspėjo neįvesti privalomo skiepijimo nuo COVID-19, tačiau paragino geriau saugoti vaikus, kurių gretose dažni užsikrėtimo atvejai.

PSO Europos skyriaus direktorius Hansas Kluge (Hansas Kliugė) sakė, kad privaloma vakcinacija turėtų būti „absoliučiai kraštutinė priemonė, taikoma tik išnaudojus visas kitas įmanomas galimybes paskatinti skiepijimą“.

Pripažindamas, kad kai kurias atvejais privalomas skiepijimas padidina imunizuotųjų skaičius, H. Kluge sakė, kad tai priklauso nuo „specifinio konteksto“, ir pridūrė, jog dar reikia atsižvelgti į tai, kad privaloma vakcinacija gali turėti poveikį „visuomenės pasitikėjimui“.

Regioninis PSO skyrius taip pat pažymėjo, kad užsikrėtimo atvejų skaičius išaugo „visose amžiaus grupėse, o smarkiausiai užsikrėtimų skaičius išaugo 5–14 metų asmenų amžiaus grupėje“.

„Šiandien nėra neįprasta, kad sergamumas tarp mažų vaikų yra du ar tris kartus didesnis už vidutinį“, – spaudos konferencijoje sakė H. Kluge.

„Vaikai kelia pavojų ne tik savo sveikatai“, – pridūrė H. Kluge.

Pasak jo, vaikai gali perduoti infekciją tėvams ir seneliams namuose.

Geresnė ventiliacija ir kaukių dėvėjimas visose pradinėse mokyklose turėtų būti standartas, dalis saugios mokymosi aplinkos, siekiant išvengti mokyklų uždarymo ir nuotolinio mokymosi.

„Vaikų vakcinacija turi būti aptarta ir apsvarstyta nacionaliniu lygmeniu“, – pridūrė H. Kluge.

PSO Europos skyriui priklauso 53 valstybės ir teritorijos, įskaitant kelias Centrinės Azijos šalis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite