Angle down Atgal

PSO perspėja dėl mažų skiepijimo ir testavimo apimčių „toksiško derinio“

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį perspėjo, kad pasauliniu mastu mažos skiepijimo ir testavimo apimtys yra „toksiškas derinys“, ruošiantis palankią dirvą naujiems COVID-19 variantams.

Pasak PSO, priemonės, kuriomis siekiama pažaboti visame pasaulyje dominuojančią delta atmainą, taip pat gali būti veiksmingos prieš omikron variantą, pirmą kartą lapkritį aptiktą pietinėje Afrikoje ir nuo to laiko nustatomą ir kitose pasaulio šalyse.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas) paragino šalis optimizuoti savo visuomenės sveikatos ir socialines priemones, skirtas COVID-19 plitimo suvaldymui.

Jis taip pat pabrėžė, jog valstybės privalo užtikrinti, kad rizikos grupėms priklausantys ir pažeidžiami asmenys būtų „nedelsiant“ visiškai vakcinuoti.

Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas priminė, jog nors dabar viso pasaulio dėmesį sukaustė omikron atmaina, „labai užkrečiama, pavojinga“ delta atmaina šiuo metu yra „atsakinga už beveik visus [užsikrėtimo] atvejus“ pasaulyje.

„Mums reikia naudoti priemones, kurias jau naudojame, kad užkirstume kelią užsikrėtimams delta atmaina ir išgelbėtume gyvybių. Ir jei tai padarysime, taip pat užkirsime kelią omikron varianto perdavimui ir išgelbėsime gyvybių“, – spaudos konferencijoje sakė PSO vadovas.

„Tačiau jei valstybės ir žmonės nedarys to, ką turi daryti, kad sustabdytų delta atmainos plitimą, jie nesustabdys ir omikron atmainos, – kalbėjo jis.

„Pasauliniu požiūriu turime mažų vakcinavimo apimčių ir labai mažo testavimo toksišką derinį – receptą variantų atsiradimui ir stiprėjimui“, – spaudos konferencijoje sakė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

„Todėl mes ir toliau raginame valstybes... užtikrinti vienodą prieigą prie vakcinų, testų ir gydymo visame pasaulyje“, – nurodė jis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite