Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Angle down Atgal

Prokuroras: Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija nenusišalins nuo N. Venckienės skundo nagrinėjimo

Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija nenusišalins nuo įtariamosios Neringos Venckienės skundo dėl jai skirtos kardomosios priemonės nagrinėjimo, o galutinis teismo sprendimas bus paskelbtas antradienį. Tai po uždaro Vilniaus apygardos teismo posėdžio pareiškė bylą kuruojantis prokuroras Darius Jakutis.

N. Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė teismo posėdyje nepasirodė, tačiau atsiuntė prašymą nušalinti du iš trijų skundą paskirtų nagrinėti teisėjų – Audrių Cininą ir posėdžiui pirmininkauti turėjusią teisėją Aušrą Bielskę. Teismas nusprendė advokatės prašymą atmesti.

„Teismas nenusišalino pagal įtariamosios gynėjos pareiškimą dėl nušalinimo“, – po teismo posėdžio sakė D. Jakutis.

Prokuroras taip pat patvirtino, kad buvo siūlomas 10 tūkst. eurų užstatas už N. Venckienės paleidimą.

„Buvo siūlytas užstatas. Tiesa, mano nuomone, per mažai duomenų buvo pateikta apie galimybę tokį užstatą sumokėti“, – teigė prokuroras.

Prokuroras yra įsitikinęs, kad sulaikymas yra vienintelė kardomoji priemonė, apsauganti nuo įtariamosios pabėgimo.

„Mano pozicija, kad jokia kita kardomoji priemonė realiai nesutrukdytų žmogui pabėgti“, – sakė D. Jakutis.

ELTA primena, kad Vilniaus apygardos teisme įtariamosios N. Venckienės gynėjos skundas gautas lapkričio 13 d.

Lietuvos apeliacinis teismas, susipažinęs su Kauno apygardos teismo nutartimi dėl įtariamosios N. Venckienės gynėjos skundo perdavimo nagrinėti kitam apygardos teismui ir siekdamas pašalinti bet kokias galimas abejones dėl bylą nagrinėjančių teisėjų nešališkumo, nutarė skundą nagrinėti paskirti Vilniaus apygardos teismui.

Pagal Baudžiamojo proceso kodeksą aukštesniojo teismo trijų teisėjų kolegija privalo išnagrinėti skundą ne vėliau kaip per septynias dienas nuo jo gavimo dienos. Aukštesniojo teismo trijų teisėjų kolegijos priimta nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite