Angle down Atgal

Projekto „Atominis kultūrinis paveldas“ pristatymas Visagine

Kovo 12 d. 17.30 val. Visagino savivaldybės administracijos posėdžių salėje, Parko g. 14, Visagino bendruomenei bus pristatytas tarpdisciplininių tyrimų ir tarptautinio bendradarbiavimo projektas „Atominis kultūrinis paveldas: nuo žinojimo iki praktikos“.

Centrinė projekto tema - atominė pramonė kaip kultūros paveldas.

Projektas tiria klausimus, kas yra atominis kultūros paveldas, kaip būtų galima dokumentuoti ir parodyti muziejuose atominės pramonės ir jos bendruomenių istoriją, kaip istorinė dokumentacija ir tyrimai gali padėti užtikrinti saugų atominių techninių sistemų, ypač radioaktyvių atliekų, organizavimą ir kt. Šie klausimai yra itin aktualūs daugeliui šalių, turinčių atominę industriją ir tyrimų infrastruktūrą.

Visagine bus pristatytas pirmasis tarpinis šio tinklo rezultatas - manifestas „Atominis kultūrinis paveldas“, pasirašytas nacionalinių ir tarptautinių organizacijų narių 2019 m. rugsėjo 12 d. Po pristatymo bus aptartos atominio kultūrinio paveldo galimybės Visagine ir Visagino įsitraukimas į tarptautinį tinklą.

Projektą pristatys jo įkūrėja ir koordinatorė Kingstono universiteto Londone kriminologijos ir sociologijos docentė bei vizituojanti mokslininkė filosofijos ir istorijos fakultete Kembridžo universitete dr. Eglė Rindzevičiūtė.

Tarptautinis projektas yra finansuojamas Jungtinės karalystės Arts and Humanities Research Council (AHRC) bei Kingstono universiteto Londone. Projekto oficialūs partneriai yra Mokslo muziejus Londone, University College London ir Dounreay atominių tyrimų centras Jungtinėje karalystėje.

Projektas subūrė virš trisdešimt geriausių savo srities ekspertų iš įvairių šalių, reprezentuojančių atominę industriją, muziejus, paveldą ir akademines istorines ir socialinių mokslų disciplinas.

Tarp narių yra tokios organizacijos kaip Sellafield Ltd, Nuclear Energy Agency – OECD, Rosatomo kultūros ir istorijos centras, Deutsches Museum, Škotijos nacionalinis muziejus, ir paveldo organizacijos, kaip Historic England, Historic Environment Scotland ir Tarptautinė Industrinio Paveldo Asociacija.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite