Angle down Atgal

Projektas ,,Pažink valstybę“

Baltosios Vokės ,,Šilo“ gimnazijos mokiniai šių mokslo metų pradžioje įsitraukė į respublikinio projekto ,,Pažink valstybę“ veiklas.

Šį projektą įgyvendina Ugdymo plėtotės centras drauge su Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru. Projekto tikslas - supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus.

Mūsų gimnazijai teko savivaldos sritis. Gimnazijos mokiniai nagrinėja nevyriausybinių organizacijų veiklas bei jų dalyvavimą valstybės politiniame, socialiniame, kultūriniame gyvenime.

Pradėję įgyvendinti projektą, pirmiausia nusprendėme apsižvalgyti savo kieme, todėl apsilankėme Baltosios Vokės seniūnijoje. Čia maloniai buvome sutikti seniūnijos darbuotojų, kurie atsakė į mums rūpimus klausimus ir netgi įteikė dovanas. Pasirodo, kad Baltosios Vokės seniūnijos teritorijoje veikia kelios nevyriausybinės organizacijos (NVO), kurios sėkmingai dirba visuomenės labui.
Lapkričio 26 dieną projekto dalyviai vyko į Šalčininkų rajono savivaldybę, kur susitiko su Šalčininkų rajono NVO tarybos pirmininke Beata Petkevič. Šio susitikimo metu mokiniai dar išsamiau susipažino su NVO veikla Šalčininkų rajone, sužinojo, kur reikėtų kreiptis ir kokie reikalavimai yra keliami norint įsteigti tokią organizaciją. Taip pat mokiniai sužinojo, su kokiomis problemomis susiduria visuomeninės organizacijos plėtodamos savo veiklą.


Kitas projekto etapas – apsilankymas Lietuvos savivaldybių asociacijoje Vilniuje. Tikimės, kad dalyvaudami projekte mokiniai geriau susipažins su valstybinių institucijų veikla, sužinos, kaip yra sprendžiamos problemos mūsų valstybėje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite