Angle down Atgal

Pro kur riedės greitieji traukiniai?

Į redakciją užėjo Šaknių kaime ūkininkaujantis Arūnas Kupčiūnas. Vyras sakė tame kaime gyvena apie 10 metų, užsiima augalininkyste, pasistatė namus. „Visai neseniai „išsitraukiau“ Kaišiadorių rajono bendrąjį planą.

Matau, kad per mano kaimą, per mano valdomą 80 ha sklypą eis greitojo traukinio „Rail Baltica“ vėžė. Ji driekiasi per Eitekonis, Vilkiškes, Tauckūnus, Kalniškes, Gudieną, Rečionis ir Bartaičius.

Mes ne tik gyvensime triukšme, apsupti geležinkelio bėgių. Bus apsunkintas nuvažiavimas iki rajono centro, bus sunkiau ūkininkauti. Su mumis tokių planų niekas nederina, niekas neatsiklausia.

Ar nebus kaip kažkur Šakių rajone – buvo žemė paimta visuomenės reikmėms. Tiesa, už ją buvo sumokėta minimalia, ne rinkos kaina“, - sunerimęs pasakojo vyras. Pasak A. Kupčiūno, kaišiadoriečiams dėl to niekas nepasikeis, keliavimas traukiniais nepagerės, nes Kaišiadoryse greitasis traukinys net nesustos.

„Ar dar galima ką pakeisti?“,- - klausė redakcijos svečias. Tokį pat klausimą uždavėme Kaišiadorių savivaldybės administracijos Statybos, infrastruktūros ir urbanistikos skyriaus vedėjui R. Želviui.

Vedėjas sakė, kad pats laikas savo argumentus išdėstyti raštu. „Dabar pats laikas, svarstomi rajono bendrojo plano sprendiniai. Visus pasiūlymus ir pretenzijas perduosime projektuotojams iš firmos „Urbanistika“. Manau, kad jei padėtis bus tikrai taisytina, bus perprojektuota. Pats Bendrasis planas bus tvirtinamas rajono savivaldybės tarybos posėdyje po Naujų metų.

Jau kai planas bus patvirtintas, keisti nelabai bus įmanoma, o dabar pats laikas“, - sakė R. Želvys. Jis sakė, kad į planą, jo žemėlapį turėtų pasižiūrėti ir kiti rajono gyventojai. Nes po patvirtinimo keitimai arba neatliekami, arba laukia sudėtingos procedūros. Tad visi, ką domina Bendrasis planas ir turi pastabų, su jomis turi kreiptis į savivaldybės administracijos 320 kabinetą. O Bendrojo plano sprendinius galima rasti Kaišiadorių rajono savivaldybės interneto tinklapyje.

Virginija Šimkūnienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite