Angle down Atgal

Prisimenant šeštokų vasarą su iššūkiais

Tęsiasi projektas „Sveikata visus metus“, kurį organizuoja LMNŠC Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Jame dalyvauja Marijampolės Rimanto Stankevičiaus 6a klasės mokiniai. Jie atostogauti išėjo turėdami įveikti dar tris vasaros iššūkius.

Birželio mėnesio iššūkis „Kai sveikas maistas – nereikalingas ir vaistas“. Mokiniai fotografavo originaliausius receptus, kurie, jų manymu, atspindi šią temą, darė receptų rinkinius. Grįžus po atostogų, visi šie darbai pateko į vieną bendrą aplankalą. Mokiniai dalijosi patirtimi, pristatė receptus, kurie jiems pasirodė originaliausi ir sveikiausi. Šie receptai taip pat bus pademonstruoti klasės tėveliams susirinkimo metu.

Liepos mėnesio iššūkis „Nėr žolynų negydančių, tik atitikt reikia“ (E. Šimkūnaitė) užsitęsė iki spalio. Išeidami atostogauti mokiniai gavo tuščią arbatai skirtą maišelį. Užduotis buvo ne tik pririnkti arbatžolių, bet ir jas atpažinti, sudžiovinti, parašyti palinkėjimą žmogui, kuris gers šią arbatą. Užduotį mokiniai įgyvendino beveik šimtu procentų ir tikrai nustebino arbatžolių rinkinukais. Tarp visiems gerai pažįstamų liepžiedžių, čiobrelių ar melisų atsirado ir anyžinis lofantas, darželinė žiomenė, bruknės lapai ir t. t. Daugelio mokinių arbatos nesutilpo į auklėtojos duotą maišelį, tad mokiniai atnešė jas papildomuose maišeliuose. Tada ir kilo mintis arbatos maišelius padovanoti mokytojams Mokytojo dienos proga. Arbata keitėsi ir patys mokiniai. Vienodų arbatų rinkinukų nebuvo. Mokiniai uostė gautąsias arbatas, skaitė jų sudėtį ir šiltus klasės draugų linkėjimus.

Trečias iššūkis buvo „Geriausi draugai – grynas oras, šaltas vanduo“. Mokiniai turėjo įamžinti vasaros akimirkas nuotraukose. Visi įspūdžiai – bendras fotografijų aplankalas, kuriame ir plaukimas jachta, vaizdai nuo apžvalgos bokštų, plaukimas baidarėmis, kalnai ir, žinoma, jūra... Paskutinį iššūkį vainikavo visos klasės rudeninė išvyka į Mingės kaimą ir Rusnę. Plaukėme jachta, grožėjomės Nemuno delta. Dėl savo unikalaus gamtovaizdžio Mingė dar vadinamas Lietuvos Venecija, kur pagrindinę gatvę atstoja upė...

O pirmoms šalnoms spustelėjus, kaip įrodymas, kad nebūna blogo oro, o tik netinkama apranga, šeštokai išsiruošė į netoliese esantį Buktos gamtinį pažintinį taką. Čia juos pasitiko miškininkas Vaidas Karpavičius su savo nepakartojamais pasakojimais. Privalomas išvykos atributas – termosas šiltos, draugų dovanotos arbatos.

Rita DIJOKIENĖ

6a klasės auklėtoja

Nuotraukos iš mokyklos archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite