Angle down Atgal

Priimtas 2021-ųjų Kaišiadorių rajono biudžetas

Vasario 25 d. vykusiame tarybos posėdyje buvo priimti vieni svarbiausių šių metų sprendimų – patvirtinti 2021 metų Kaišiadorių rajono savivaldybės biudžetas ir Strateginis 2021-2023 m. veiklos planas. Tikimasi, kad šie ir kiti posėdyje priimti sprendimai paskatins Kaišiadorių rajono savivaldybės plėtrą.

„Sveikinu gyventojus ir tarybos narius priėmus 2021 m. biudžetą. Siekėme, kad šis biudžetas ne tik paskatintų pozityvius viešųjų erdvių tvarkymo pokyčius, bet ir prisidėtų prie ilgalaikių Kaišiadorių rajono savivaldybės tikslų. Pavyzdžiui, verslo sąlygų gerinimo, socialinių problemų sprendimo, kokybiškų paslaugų, pradedant švietimu ir baigiant Kaišiadorių rajono savivaldybės darbu, teikimu“,- sako Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Patvirtintas biudžetas

2021 m. Kaišiadorių rajono savivaldybės biudžetas sieks  37 447 500 Eur, kurie bus paskirti viešosioms erdvėms bei keliams tvarkyti, švietimui ir kitoms savivaldybės veikloms finansuoti.

Šiemet itin daug dėmesio skirta viešųjų erdvių ir viešosios infrastruktūros tvarkymui. Pavyzdžiui, Rumšiškėse 80 000 Eur suma skirta projektui Rumšiškių miestelio bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros gerinimas įgyvendinti. Taip pat 20 000 Eur dydžio suma atiteko Kaišiadorių rajono Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos  priestato statybos investiciniam projektui parengti. Be to, 91 940 Eur skirta Rumšiškių seniūnijos veikloms, už kurias, pavyzdžiui, bus įrengta 1100 m. apšvietimo atkarpa Uolės gatvėje Dovainonių kaime.

Tuo tarpu net 99 200 Eur suma skirta Paparčių seniūnijoje esančios Dvaro jei tai pavadinimas, tai didžioji gatvės kapitaliniam remontui. Taip pat bus vykdomi kelio  Dainava – Čiviškės – Pūriškės remonto darbai, tiesiamas takas Paparčių kapinėse.

Nenuskriausti liko ir Žiežmarių gyventojai. Štai 86 500 Eur skirta mokyklos – darželio ,,Vaikystės dvaras" remonto darbams. Dar daugiau, 165 100 Eur, skirta Žiežmarių seniūnijos veikloms. Už šiuos pinigus numatyta įgyvendinti gyventojams naudingus darbus, pavyzdžiui, įrengti vandentiekį kapinėse. Be to, Žiežmarių mieste, kaip ir Rumšiškėse bei Kruonyje, numatoma įrengti viešuosius tualetus.

Dėmesys skirtas ir pačiam Kaišiadorių miestui, kuriame bus įgyvendinmas projektas Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centro sporto infrastruktūros sukūrimas. Minėtam projektui įgyvendinti biudžete numatyta 182 400 Eur suma.

Kaišiadorių rajono savivaldybė sieks ne tik vystyti viešąją infrastrūktūrą, bet ir atliepti kitus svarbiausius gyventojų poreikius. Pavyzdžiui, užtikrinti patogų susisiekimą viešuoju transportu. Net 250 000 Eur šiemet skirta kompensuoti nuostolingą viešąjį transportą. Socialinės apsaugos programai skirta 2 208 600. Eur, iš jų 20 600 Eur  nemokamam mokinių maitinimui.

Įvardijome tik mažą dalį projektų, todėl kviečiame susipažinti su Kaišiadorių rajono savivaldybės 2021 m. biudžetu ir pasidomėti, kokios permainos laukia Jūsų šiemet. Nuorodą, kur galite rasti informaciją apie biudžetą, rasite apačioje.

Dėmesys Strateginiam veiklos planui

Posėdyje buvo patvirtintas ir kitas su biudžetu susijęs dokumentas – Kaišiadorių rajono savivaldybės strateginis 2021 m. – 2023 m. veiklos planas, kuris nubrėžia svarbiausias Savivaldybės veiklos kryptis, planuojamus pasiekti rezultatus ir darbus, kuriuos būtina nuveikti, siekiant kelti gyvenimo gerovę Kaišiadorių rajono savivaldybėje. Šiame plane numatyti trys svarbiausi veiklos prioritetai: 1) Sudaryti sąlygas gyventojų užimtumą didinti ir verslo plėtrą skatinti, įgyvendinant 2014–2020 metų ES projektus ir Valstybės kapitalo investicijų programas; 2) Gerinti gyvenamosios aplinkos kokybę modernizuojant vandentiekio ir nuotekų, šilumos tinklus, atliekų ir transporto infrastruktūrą; Teikti kokybiškas ir prieinamas sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas.

Detaliai susipažinti su priimtu Kaišiadorių rajono savivaldybės 2021 m. biudžetu, strateginiu veiklos planu  ir kitais sprendimais galite čia:

https://kaisiadorys.lt/taryba/posedziu-darbotvarke/89

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite