Angle down Atgal

Prienų rajono savivaldybėje gali būti skelbiamas aukščiausio lygio COVID-19 pavojus

Trečiadienį Vyriausybė nusprendė skelbti karantiną dvylikoje šalies savivaldybių, pagal koronaviruso rodiklius patekusių į raudonąją zoną, su juo susiję griežti apribojimai įsigalios nuo kitos savaitės pirmadienio, spalio 26 d., ir tęsis dvi savaites – iki lapkričio 6 d. Į aukščiausio pavojaus zoną įtraukta kaimyninė Marijampolės savivaldybė.

Prienų rajono savivaldybė trečiadienį su 14 atvejų buvo priskirta į žaliąją, žemo koronaviruso pavojaus zoną, kurioje žmonių judėjimui netaikomi papildomi apribojimai. Tačiau spalio 22 d. situacija pasikeitė kardinaliai.
Ketvirtadienio rytą oficialiai pranešta dar apie 4 naujus atvejus, bendras sergančiųjų skaičius buvo 18. Tačiau po vidurdienio Nacionalinio visuomenės sveikatos centro direktorius Almiras Skiauteris informavo, jog padėtis labai rimta, kiekvieną valandą gaunama ir tikslinama informacija apie vis naujus atvejus švietimo, gydymo įstaigose, šeimose, kur žmonės užsikrėtė po kontaktų su sergančiaisiais. 13 val. jam buvo žinomi jau 25 užsikrėtimo atvejai. Suvaldyti tokį kiekį duomenų, nustatyti susirgusių kontaktus su turimu darbuotojų skaičiumi tapo nebeįmanoma, todėl direktorius paprašė kolegų iš Kauno pagalbos. A.Skiauteris prognozuoja, kad Prienų rajone artimiausiomis dienomis bus paskelbtas aukščiausio lygio (raudonoji zona) koronaviruso pavojus, todėl teks užsidaryti dviejų savaičių karantine su griežtais visuomeninio gyvenimo apribojimais.
Prienų rajono savivaldybės gydytojas Virginijus Slauta teigia, kad atsekti sergančiųjų kontaktus darosi vis sunkiau, nes ir patys žmonės nesuinteresuoti jų atskleisti. Pasak jo, daug kas priklauso nuo pačių asmenų sąmoningumo: slėpdami savo kontaktus, eidami į darbą sergantys žmonės platina infekciją, prie to prisideda ir visuomenėje vyraujantis skepticizmas apsaugos priemonių atžvilgiu.
Paveiktų savivaldybių sąrašas bus skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigaliotų pirmadienį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite