Angle down Atgal

Prie sienos su Baltarusija sulaikyti 5 migrantai pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje

Antradienio vakarą Ignalinos rajono Puškų užkardos pasieniečių sulaikyti penki nelegalūs migrantai afganistaniečiai trečiadienį pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje. Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, pradėti tokiais atvejais įprasti veiksmai.

Šie afganistaniečiai antradienį buvo sulaikyti apie 240 metrų nuo sienos su Baltarusija. VSAT vado Rustamo Liubajevo teigimu, šie neteisėti migrantai Lietuvoje buvo užfiksuoti ir anksčiau. Tačiau, pasak jo, afganistaniečiai sieną bandė kirsti neleistinoje vietoje, todėl buvo sugrąžinti į Baltarusijos teritoriją. VSAT vado teigimu, afganistaniečiai valstybės sieną ir antradienį kirto neteisėtoje vietoje. Vis dėlto, pasak jo, neteisėtus migrantus nuspręsta įsileisti turint omenyje Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimą ir poreikį išsiaiškinti situaciją.

ELTA primena, kad EŽTT nusprendė taikyti laikinąsias apsaugos priemones byloje Sadeed ir kt. prieš Lietuvą dėl penkių Afganistano piliečių, kurie bandė patekti į Lietuvą iš Baltarusijos ir tvirtino, kad tam tikru laikotarpiu slapstėsi Lietuvoje. Priemonė bus taikoma iki 2021 m. rugsėjo 29 d. imtinai. Lietuva ketina trečiadienį paskelbti prašymą panaikinti laikinąsias apsaugos priemones penkiems Afganistano piliečiams.

ELTA

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite