Angle down Atgal

Prie Rusijos ambasados Lietuvoje – piketas už laisvę A. Navalnui

Šeštadienį prie Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje vyks piketas už žmogaus teises ir demokratiją Rusijoje. Piketu išreikšti protestą prieš Kremliaus režimo taikomus nusikalstamus metodus ir solidarizuotis su Rusijos piliečiais, kurie tuo pat metu rinksis į protestus įvairiuose savo šalies miestuose, nutarė Seimo nariai Vytautas Bakas, Laurynas Kasčiūnas, Tomas Tomilinas, kultūros istorikas Darius Kuolys, tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas, aplinkosaugininkas Liutauras Stoškus.

Pasak V. Bako, kova už pamintas žmogaus teises nėra vien kaimyninių šalių reikalas. „Palaikykime Rusijos piliečius, reikalaujančius laisvės ir tiesos, nebenorinčius taikstytis su korupcija, smurtu, politiniais žudymais. Būkime solidarūs su žmogaus teisių gynėjais, kurie dėl laisvės rizikuoja savo gyvybe“, – sako V. Bakas. 

„Negalime kviesti žmonių į mitingą, nes gyvename karantino sąlygomis, tačiau nereaguoti, neparemti demokratinių Rusijos jėgų neturime teisės. Mes renkamės į piketą, o kitus piliečius kviečiame palaikyti akciją socialiniuose tinkluose, tiesiog savo paramą išsakyti prisijungiant prie virtualaus renginio. Rusijos opozicijos lyderio A. Navalno sulaikymas, visas jo atžvilgiu vykdomas teisinis farsas rodo visišką žmogaus teisių ir demokratijos išniekinimą šioje šalyje“, – teigia L. Kasčiūnas.

T. Tomilino teigimu, „mes žinome, kad Rusijos žmonių kantrybė senka, ir vis mažiau tų, kurie aklai palaiko Putiną ir jo valdymo metodus“.

„Režimas bijo Navalno, bet dar labiau jis bijo laisvų, drąsių piliečių, kurie šeštadienį išeis į gatves, dalinsis vaizdais socialiniuose tinkluose, kvies draugus ir kaimynus žiūrėti Navalno tyrimus apie realų gyvenimą Rusijoje ir protu nesuvokiamą korupciją. Turime palaikyti juos morališkai“, – sako T. Tomilinas.

„Joks sąžiningas žmogus negali pasyviai stebėti, kaip žudomas, kankinamas, sodinamas į kalėjimą nekaltas asmuo. Rusija yra visai greta mūsų, A. Navalno klausimas nėra tik Kremliaus reikalas, todėl sausio 23-iąją aš būsiu prie Rusijos ambasados“, – sako S. Malinauskas.

Rusijoje ir kai kuriose kitose pasaulio šalyse šeštadienį, sausio 23-iąją, 14 val. Rusijos laiku (13 val. Lietuvos laiku) A. Navalną palaikantys piliečiai rinksis į mitingus. Opozicijos lyderis praėjusį sekmadienį buvo areštuotas Maskvos Šeremetjevo oro uoste, nepraėjus nė valandai po to, kai sugrįžo į Rusiją. Kremliaus kritikas į savo šalį parskrido po ilgų mėnesių, praleistų Berlyno ligoninėje, kur gydėsi apnuodytas cheminiu ginklu – nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite