Angle down Atgal

Prie Kanarų krantų migrantų valtyje rastas negyvas kūdikis

Vienoje iš penkių migrantų valčių, sulaikytų prie Ispanijos Kanarų salų krantų, rasta beveik 300 žmonių, taip pat aptiktas kūdikio kūnas, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.

Nuo 2019 metų pabaigos į Kanarus atplaukiančių migrantų skaičius gerokai išaugo. Anksčiau atvejų, kai atvykstama į žemyną per Viduržemio jūrą, buvo fiksuojama gerokai mažiau dėl suintensyvėjusio patruliavimo palei pietinę Europos pakrantę.

Per vėliausią incidentą Ispanijos pakrančių sargyba išgelbėjo 282 migrantus iš Užsachario Afrikos, aptiktus penkiose pripučiamose valtyse netoli Fuerteventūros – vienos iš septynių Kanarų salų, socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė vietos gelbėjimo tarnybos.

Atvykėlių grupėje yra 68 moterys ir šeši vaikai, taip pat aptiktas kūdikio, žuvusio kelionės metu, kūnas, nurodė gelbėjimo tarnybų atstovė.

Pareigūnė pridūrė, kad visi jie jaučiasi gerai, išskyrus vieną moterį, kuriai prireikė medikų pagalbos.

Ispanija yra viena pagrindinių atvykimo vietų migrantams, ieškantiems Europoje geresnio gyvenimo.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, nuo sausio 1 dienos iki lapkričio 30-osios į šalį jūra atvyko iš viso 36 379 migrantai – 511 daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai.

Daugiau nei pusė jų (54 proc.), atvyko į Ispanijai priklausančias Kanarų salas, esančias netoli Šiaurės Afrikos krantų.

Nuo Maroko krantų šis salynas yra kiek daugiau kaip už 100 km, bet šis trumpiausias kelias yra liūdnai pagarsėjęs savo pavojingumu dėl stiprių srovių.

Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) duomenimis, šiemet bandydami pasiekti Kanarus jau žuvo daugiau kaip 900 migrantų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite