Dainiaus Labučio nuotr.
Angle down Atgal

Prezidentūroje pagerbti naujieji Lietuvos kultūros signatarai

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį įteikė šiemetines Nacionalines kultūros ir meno premijas labiausiai įvairiose srityse nusipelniusiems šalies menininkams.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis šiemet įvertinti: kino režisierius Algimantas Puipa už kino vaizdų poetinę realybę; rašytojas Saulius Šaltenis už daugialypę literatūrinę kūrybą ir išskirtinį stilių; operos solistė Asmik Grigorian už vokalinį meistriškumą ir įspūdingą artistinę įtaigą. Taip pat kūrybinė grupė - Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė ir Lina Lapelytė už įkvepiantį bendradarbiavimą kuriant aukščiausio lygio kritinį meną; kompozitorė Zita Bružaitė už muzikos universalumą ir emocinį atvirumą; aktorė Viktorija Kuodytė už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre.

Dėl apmaudaus techninio nesusipratimo apdovanojimo ceremonijoje nedalyvavo Nacionalinės kultūros meno premijos laureatė aktorė V. Kuodytė. Prezidentūra nuoširdžiai atsiprašo V. Kuodytės ir jos artimųjų. Prezidentas su aktore susitiks asmeniškai ir įteiks jai Nacionalinę kultūros meno premiją.

Artėjant Vasario 16-osios šventei, šalies vadovas pakvietė nusilenkti ir tiems, kas atkūrė laisvą valstybę, ir tiems, kas ją kuria toliau: „Nes kas, jei ne kadaise iškovota laisvė, leidžia mums šiandien realizuoti savo kūrybines galias? Kas, jei ne kultūra ir menas, yra tie esminiai tautos ir valstybės įtvirtinimo elementai, padedantys mums suvokti save, o pasauliui - sužinoti apie mus? Jus, brangūs laureatai, drąsiai galima vadinti naujaisiais Lietuvos kultūros signatarais. Patvirtinančiais jos brandą unikaliais parašais - savo kūryba".

Pasak prezidento, visų šiandien apdovanojamų laureatų vardai kartu sudėti sudaro įspūdingą mozaiką, parodančią, kiek daug yra pasiekusi Lietuvos kultūra, kuri geba remtis į ilgametį savo paveldą, kartu žavėti viso pasaulio publiką modernumu ir kviesti susimąstyti visai žmonijai ypač jautriomis temomis.

„Tai, kad Jūs, visi šių ir daugelio praėjusių metų laureatai, esate tokie skirtingi ir renkatės tokius įvairius kelius, - tikra sėkmė Lietuvai. Daugiau kelių reiškia daugiau pasiektų širdžių, daugiau išprovokuotų diskusijų, daugiau pažadintos asmeninės atsakomybės kasdien patiems kurti, keisti, gražinti mūsų visų Tėvynę", - džiaugėsi valstybės vadovas, palinkėjęs menininkams siekiant asmeninių aukštumų perduoti bent dalelę tos kibirkšties savo mokiniams ir taip stiprinti Lietuvos kultūrinį potencialą.

Nuoširdų ačiū valstybės vadovas tarė ir Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai, ypač kadenciją baigiančiai jos pirmininkei profesorei Viktorijai Daujotytei-Pakerienei, už prisiimtą milžinišką atsakomybę atrinkti kelias pavardes iš didžiulio Lietuvos kūrėjų žvaigždyno.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų diplomai ir ženklai kasmet įteikiami minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite