Angle down Atgal

Prezidentūra: naujas sveikatos ministras turi turėti krizės valdymo patirties

Prezidentūra teigia, kad naujasis sveikatos apsaugos ministras turi turėti krizės valdymo įgūdžius ir tokią patirtį.

Tokią poziciją prezidento Gitano Nausėdos atstovas žiniasklaidai išsakė po šalies vadovo susitikimo su kandidatu į sveikatos apsaugos minstru Arūnu Dulkiu. 

„Matome, kad pastaruoju metu užsikrečiančių žmonių skaičiai nemažėja, todėl natūralu, kad ši ministerija, kuri lyderiauja sprendžiant šią krizę, reikalauja vadovo, kuris turėtų stiprius krizės valdymo ir pokyčių įgyvendinimo įgūdžius ir tokią patirtį“, – sakė A. Bubnelis.

A. Bubnelio teigimu, su A. Dulkiu buvo kalbėta ir apie COVID-19 pandemiją, ir apie kitas sveikatos apsaugos srities problemas.

Prezidento atstovas spaudai kandidato į sveikatos apsaugos ministrus nevertino. Jo teigimu, G. Nausėda tą padarys antradienį susitikime su paskirtąja premjere Ingrida Šimonyte.

A. Dulkys: pokalbis šiltas ir dalykiškas

Kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus A. Dulkys sako su prezidentu aptaręs tiek koronaviruso krizės suvaldymo planą, tiek sveikatos sektoriaus problemas, tiek gyvenimiškus klausimus.

„Tai buvo dalykiškas, šiltas susitikimas, palietėme ne tik pandemijos klausimus, ne tik sveikatos apsaugos sistemą, bet ir apsimainėme keletu asmeninių žinučių apie savo vaikystės vietas“, – po susitikimo žurnalistams sakė A. Dulkys.

Jis teigė prezidentui pristatęs koronaviruso krizės suvaldymo planą ir būsimą politinę komandą.

„Susitikime su prezidentu, visų pirma, buvo galimybė pristatyti pandemijos suvaldymo planą, antras dalykas – mes aptarėme sveikatos apsaugos sistemą iš paukščio skrydžio ir jos ilgalaikius tikslus, prezidentui taip pat papasakojau apie savo būsimą, galimą komandą“, – teigė kandidatas į ministrus.

Jo teigimu, plane – virš 130 priemonių, tačiau kol kas jos neviešinamos.

„Planas gavosi gana ilgas – virš 130 skirtingų priemonių, tačiau jos dar nėra viešinamos. Vėliau planas bus viešinamas, bet jam dar trūksta kai kurių sudedamųjų dalių, nes norint, kad jis būtų pilnas, reikia turėti visą informaciją“, – kalbėjo A. Dulkys.

Kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus teigė, kad dabar reikėtų „harmonizuoti“ visas koronaviruso valdymo struktūras, įvertinti „tikrąją situaciją“ su duomenimis, rezervais.

A. Dulkys taip pat neigiamai įvertino žmonių būriavimąsi prie Kalėdų eglučių.

„Tai, kas vyksta su kalėdinėmis eglutėmis, mūsų tikrai nepuošia, bet aš šiandien nesiruošiu nieko kaltinti, aš galbūt paprašyčiau tų žmonių, kurie dar ruošiasi važiuoti ir sudaryti kamščius link kalėdinių eglučių, pabandyti ir kartu savo šeimose su vaikais įsigilinti į tų švenčių esmę, pajausti jų tikrąjį dvasinį turinį ir galbūt padaryti tokį dalyką – prieš išvažiuojant iš namų parašyti du laiškus“, – kalbėjo A. Dulkys.

„Vieną laišką – mūsų medikų bendruomenei, nes jie kiekvieną dieną mato mirštančius žmones. O kitą laišką parašyti tam įsivaizduojamam vaikui, kurio jau galbūt tėvai, o gal seneliai negali atvežti prie eglutės, nes jie mirę“, – sakė jis.

Kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus taip pat teigė nematantis reikalo atpalaiduoti įvestas koronaviruso valdymo priemones.

„Priemonės turėtų būti parenkamos pagal situaciją ir duomenis ir mūsų pasiektus kaip visuomenės rezultatus. Šiai dienai prognozuočiau ir nematyčiau pagrindo atsipalaidavimui, nes šalyse, kuriose situacija yra tris, keturis kartus geresnė, apie priemonių švelninimą net ir nekalba“, – teigė A. Dulkys.

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė interviu BNS yra sakiusi, kad nepartinis A. Dulkys buvo jos pirmas pasirinkimas į sveikatos apsaugos ministrus.

A. Dulkys 2015-2020 metais vadovavo Valstybės kontrolei, tačiau prezidentas G. Nausėda šiemet nusprendė neteikti jo antrai kadencijai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite