Angle down Atgal

Prezidentūra: leisti atidėti vakcinavimąsi, laukiant norimos vakcinos, nėra racionalu

Prezidento vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Simonas Krėpšta teigia, kad suteikti galimybę asmenims atsisakyti skiepytis viena ar kita vakcina, suteikiant galimybę atidėti skiepijimąsi, iki kol bus prieinama norima vakcina, nėra racionalu.

„Kalbant apie pandemijos valdymą, tiek iš visuomenės, tiek ir iš konkretaus žmogaus perspektyvos, priimti sprendimą atidėti savo vakcinavimą, kai tam jau yra galimybė, tikrai nėra racionalu. Todėl tikrai ragintume žmones, kurių vakcinavimo eilė ateina, skiepytis, nepriklausomai nuo to, kokia vakcina.

Visos trys vakcinos šiuo metu naudojamos Lietuvoje, yra patvirtintos Europos vaistų agentūros: patvirtintas tiek jų efektyvumas, tiek saugumas ir kitos savybės, ir jos visos yra veiksmingos, tą galima drąsiai teigti“, – „Žinių radijui“ antradienį teigė jis.

S. Krėpšta taip pat pabrėžė, kad savalaikis skiepijimas itin svarbus, siekiant sumažinti hospitalizuojamų žmonių skaičių.

„Negalima žiūrėti vien tik į užsikrėtimų mažinimo veiksmingumą, antras labai svarbus kriterijus yra būtent hospitalizacijos skaičiaus sumažinimas ir kiek žmonių, paskiepytų konkrečia vakcina, išvengia sunkių ligos formų ir nepatenka į ligoninę“, – kalbėjo jis.

Vertindamas visuomenėje kylančias abejones dėl „AstraZenecos“ vakcinos veiksmingumo, prezidento patarėjas pažymėjo, kad jos veiksmingumu galima įsitikinti pažvelgus į rezultatus Jungtinėje Karalystėje (JK).

„Paskutiniai duomenys iš JK, kurioje daugiausia yra skiepijama būtent „AstraZeneca“ vakcina, rodo tikrai gana gerus rezultatus. Net atsižvelgiant į įvairius naujus viruso mutacijos atvejus, būtent JK sunkių pacientų vyresnio amžiaus žmonių grupėje sumažėjo daugiau kaip 80 proc.“, – sakė jis.

„Šiuo metu žmonės yra informuojami, kokia vakcina yra jiems suplanuota pateikti, jie tą žino prieš ateidami, bet (skiepijimosi – ELTA) atidėjimas tikrai yra visiškai neracionalus, tiek žvelgiant iš konkretaus žmogaus pusės, tiek iš visuomenės pusės“, – dar kartą akcentavo S. Krėpšta.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite