Angle down Atgal

Prezidento patarėjas: dėl pandemijos esama atsargaus optimizmo, ribojimai veikia

Stebint koronaviruso pandemiją, yra atsargaus optimizmo dėl artėjančio susirgimų piko, karantino ribojimai veikia, sako prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

Apie tai jis kalbėjo pirmadienį po prezidento Gitano Nausėdos susitikimo su Sveikatos tarybos nariais. 

„Konstatuota, kad, be abejo, situacija išlieka sudėtinga, viruso paplitimas yra didelis, vis dar daugėja žmonių, kurie yra hospitalizuojami stacionare. Tačiau įžvelgiame tam tikro atsargaus optimizmo, tam tikras pandemijos pikas artėja“, – spaudos konferencijoje pirmadienį teigė S. Krėpšta.

Pasak jo, šiuo metu svarbu, jog tiek valdžios institucijos, tiek visuomenė išlaikytų sutelktumą, o teigiamos tendencijos tęstųsi bent porą savaičių.

„Šiuo metu galima konstatuoti, kad karantino ribojimai veikia. Mes matome, kad pandemijos plėtra lėtėja ir tai, žinoma, yra geras ženklas. Bet tam, kad priartėtumėme prie normalios situacijos, turime daug kur nukeliauti. Mes viruso paplitimo prasme esame auštame taške ir iki normalios situacijos yra ilgas kelias. Bet viruso ribojimai veikia ir stabdo viruso plitimą“, – sakė jis.

Anot jo, susitikime be ekspertų taip pat dalyvavo ir kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė, sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite