Angle down Atgal

Prezidento patarėja: valstybinius egzaminus įmanoma surengti sklandžiai

Valstybinius egzaminus įmanoma surengti sklandžiai, taip pat spėti jiems pasiruošti, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja švietimui, mokslui ir kultūrai Jolanta Karpavičienė.

„Prezidentas mano, jog praeitų metų patirtis rodo, kad galima susitelkus užtikrinti sklandų valstybinių brandos egzaminų įgyvendinimą ir taip pat spėti jiems adekvačiai pasiruošti“, – trečiadienį po šalies vadovo susitikimo su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene sakė J. Karpavičienė.

Pasak prezidento patarėjos, susitikimo metu buvo kalbama apie kelis galimus egzaminų vykdymo scenarijus, tarp jų ir nukėlimą, bet konkretų planą artimiausiu metu paskelbs Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Buvo kalbama apie galimus variantus, vieną iš jų – galbūt egzaminų sesijos nukėlimą, pavėlinimą, šiuo metu rengiamas kompleksinis veiksmų planas ir apie jį ministerija planuoja apskelbti artimiausiu metu“, – teigė J. Karpavičienė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė yra patvirtinusi, kad atšaukti brandos egzaminų šiemet neplanuojama, tačiau svarstoma kai kurias egzaminų dalis vykdyti nuotoliniu būdu. Taip pat jau atsisakyta šiųmetinės abiturientų lietuvių kalbos ir literatūros ir įskaitos.

Didesnė dalis moksleivių, išskyrus pradinukus, į nuotolinį ar mišrų mokymą perėjo nuo pernai lapkričio 7-osios, įvedus antrąjį karantiną. Nuo gruodžio vidurio priėmus sugriežtinimus, pereita prie visuotinio nuotolinio mokymo, pradinukai išleisti atostogų, o nuo sausio taip pat mokosi tik nuotoliniu būdu. Nuotolinis mokymas buvo įvestas ir per pirmąjį karantiną pernai pavasarį.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite