Angle down Atgal

Prezidento dėmesio sulaukė Antalieptės seniūnijos gyventoja Irina Zalubienė

Motinos dienos išvakarėse Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vardu buvo pasveikintos ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais apdovanotos šalies daugiavaikės motinos, išauginusios ir gerai išauklėjusios penkis ir daugiau vaikų. Prezidento dėmesio sulaukė ir Antalieptės seniūnijos Zabičiūnų kaimo gyventoja Irina Zalubienė.

Šventės išvakarėse laikantis visų apsaugos priemonių į Zabičiūnus atvyko Lietuvos Respublikos Prezidentūros atstovai ir įteikė Irinai Zalubienei ordino „Už nuopelnus Lietuvai” medalį. Įteikę valstybinį apdovanojimą, svečiai pažadėjo, kad pasibaigus karantinui daugiavaikė motina bus pakviesta į susitikimą Vilniuje su šalies Prezidentu.

Šalies vadovo Gitano Nausėdos sveikinime Irinai Zalubienei rašoma: „Šią dieną Jumis, sukūrusią gerą ir gausią šeimą, didžiuojasi valstybė. Iš Jūsų širdies šilumos ir begalinės meilės užaugę, iš Jūsų rankomis sukurtų namų svarbiausias gyvenimo vertybes išsinešę vaikai – prasmingiausias nuopelnas Lietuvai, vertas pačių gražiausių pagarbos ir dėkingumo žodžių. Ačiū Jums už išmintį, rūpestį ir pasiaukojimą, kuriuos atidavėte savo vaikams, o su jais Lietuvos ateičiai. Linkiu Jums daug sveikatos, stiprybės ir laimės brangių žmonių apsuptyje!“ .

Po švenčių pasveikinti su tokiu garbingu apdovanojimu daugiavaikę motiną atvyko ir rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Kartu su meru pasveikino Iriną ir rajono Savivaldybės tarybos narys Domijanas Popovas, Antalieptės seniūnijos seniūnas Arvidas Saulius. Antalieptės seniūnijos administraciniame pastate netruko gražių sveikinimų ir linkėjimų. Moteriai buvo įteiktos gėlės, dovanos.

Daug padėkos žodžių buvo pasakyta ir apie šią darnios šeimos šeimininkę, aktyvią kaimo moterį. Irina gimė tolimojoje Karelijoje. Penkiametė su tėvais atvyko į mamos gimtinę ir Antalieptės kraštas jai tapo tikra gimtine. Čia mokėsi, čia sukūrė šeimą, sunkiai dirbo kolūkio fermoje, vėliau laiškaneše, dabar ji čia ir sėkmingai ūkininkauja.

Irinos ir Algirdo Zalubų puoselėjamas pieno ūkis jau keletą kartų apdovanotas už gerus rezultatus rajone. Irinos išmonės ir darbštumo dėka pavyzdingai prižiūrima sodyba nuolat pripažįstama gražiausia Antalieptės seniūnijoje.

Svarbiausias Irinos nuopelnas - gražiai visada puoselėjama šeima, puikiai išauginti vaikai. Jais moteris visada didžiuojasi, tai didžiausias jos turtas ir laimė. Irinai buvo dvidešimt vieneri metai, kai į pasaulį pasibeldė pirmoji dukra – Aušra. Po trejų metų šeimą papildė antroji dukrytė - Laura. O po jos pamečiui gimė Deividas ir Artūras. Po to Zalubos gandrą pakvietė jau po dviejų metų. Gimė pagrandukas – Mindaugas.

Kiekvienas vaikas buvo laukiamas ir mylimas. Darbas atimdavo laiko, bet ir pulkas gyvulių laukė ir savo namuose. Ūgtelėję vaikai vienas kitą prižiūrėdavo, prie darbų padėdavo. Vaikai buvo prižiūrėti, aprengti ir sotūs.

Kad ir kaip tėvai užsiėmę būdavo, visada atrasdavo laiko ir dukroms ir sūnums. Visas atžalas augino ir auklėjo gerumu, meile. Visi išaugo darbštūs, paklusnūs. Didelių rūpesčių ir problemų jie nei mamai, nei tėčiui nesukėlė. Irina juokauja, kad įsisukusi į šeimos rūpesčių verpetą nepastebėjo kaip prabėgo gyvenimas. Atrodo laikas skriste praskrido ir jokio vargo nebuvo. Šiemet, balandį, jaunesnysis Mindaugas atšventė jau trisdešimt penktąjį gimtadienį.

Mindaugas pasuko tėvų keliu ir ūkininkauja gimtinėje. Kiti vaikai irgi darbštūs, tvarkingi, moteris didžiuojasi, kad vaikai giliai įleido šaknis į gimtąją šalį ir gyvenimu nesiskundžia. Dukros ir sūnūs paveldėjo iš tėvų darbštumą, meilę žmonėms ir savo kraštui. Už gražiausią dovaną – gyvenimą – savo mamai atsilygina meile ir pagarba. Vaikų meilė lyg gaivus pavasario lietus nuplauna visas motinos prisiminimų dulkes apie nemiegotas naktis, pavargusias rankas ir kitus išgyventus sudėtingumus.

Daugiavaikės šeimos mama sako, kad visus vienodai mylėjo – pačią vyriausiąją ir patį jauniausiąjį. Visi vienodi. Visi ir dabar laukiami tėvų namuose, visų bėdos ir džiaugsmai svarbūs. Didžiausia šventė, kai į jos namus susirenka vaikai, anūkai.

Veikli ir energinga moteris griauna visus mitus apie mamą, besiskundžiančią daugiavaikės šeimos rūpesčiais ir niekur nesuspėjančią. Šeima Irinai nėra jokia našta, o tik džiaugsmas ir laimė. Moters kasdieninių rūpesčių ir darbų gyvenimą nuskaidrina įvairūs rengimai, šventės.

Irena aktyviai dalyvauja ir bendruomenės veikloje. Jau aštuonerius metus Irina Zalubienė vadovauja Antalieptės bendruomenei. Irinos dėka buvo įgyvendinti projektai - sutvarkyta dalis miestelio viešųjų erdvių. Aktyviai kaimo moteris įsijungė į teminį „Lieptų kaimo” projektą.

O kas mūsų krašte nežino Gaspadinių šventės, į kurią jau daug metų sukviečia Antalieptė? Iš įvairių kraštų šeimininkės suneša ir suveža skaniausius, įdomiausius ir originaliausius savo gamintus patiekalus, kuriuos vertina komisija ir renginio dalyviai. Šios įspūdingos šventės iniciatorė ir organizatorė Irina Zalubienė.

Petras Ivanovas
Nuotraukose – apdovanojimai Irinai Zalubienei ir daugiavaikės motinos sveikinimo Antalieptėje akimirkos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite