Angle down Atgal

Prezidentas: pirmą šių metų pusmetį nuo COVID-19 galėsime paskiepyti 70 proc. Lietuvos gyventojų

Prezidentas Gitanas Nausėda po Europos vadovų tarybos posėdžio patvirtino, kad Lietuva per pirmą ir antrą šių metų ketvirčius turės galimybę paskiepyti 70 proc. šalies gyventojų. Jis taip pat pažymėjo, kad šiuo metu Europos Medicinos agentūros peržiūrimos „Johnson & Johnson“ vakcinos gali užtekti ir vienos dozės.

„Europos Komisijos prezidentė Ursula von der Leyen patikino mus, kad Lietuva pirmą ir antrą šių metų ketvirčius (...) galės paskiepyti mažiausiai 70 proc. suaugusiųjų šalies gyventojų, kadangi mums tiekiamos vakcinos kiekis per pirmą ir antrą šių metų ketvirtį sudarys 4 mln. dozių. Tai yra gerokai daugiau, nei mes šiuo metu skiepijame ir nei mes įsivaizdavome iki neseno meto“, – sakė prezidentas.

Anot G. Nausėdos, taip pat laukiama Europos Medicinos agentūros sprendimo dėl „AstraZeneka“ ir „Johnson & Johnson“ kompanijų sukurtos vakcinos naudojimo ES.

„Tikiuosi, netrukus bus priimtas teigiamas Europos Medicinos agentūros sprendimas dėl „AstraZeneka“  vakcinos, jau kitą penktadienį bus svarstomas šis klausimas, ir jei sprendimas bus teigiamas, jau vasario viduryje galima tikėtis ir šios kompanijos vakcinos atėjimo į Lietuvą.

Eilėje stovi ir kita didelė kompanija „Johnson & Johnson“. Preliminariai Europos Medicinos agentūroje klausimas dėl šios vakcinos tinkamumo bus svarstomas kovo mėnesį. Jei sprendimas bus teigiamas, balandžio mėnesį ir šios vakcinos kiekiai turėtų pasiekti Lietuvą ir kitas ES valstybes“, – sakė jis.

Prezidentas pažymėjo, kas minėtų kompanijų vakcinų transportavimo sąlygos yra daug paprastesnės, o tai palengvintų ir jų pristatymo į Lietuvą procesą.

„Pastarųjų dviejų kompanijų vakcina yra vadinamoji nešaltoji vakcina, jos laikymo transportavimo sąlygos yra gerokai paprastesnės ir tai patį (logistikos – ELTA) procesą padaro gerokai lengvesnį“, – tikino jis.

Prezidentas pažymėjo, kad kompanijos „Johnson & Johnson“ vakcinos prireiks tik vienos dozės.

„Gali būti, kad „Johnson & Johnson“ vakcinos reikės tik vienos dozės ir nereikės pakartotino skiepijimo“, – sakė jis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite