Angle down Atgal

Prezidentas ketina paskelbti, ar vetuos įstatymą dėl Lukiškių aikštės statuso

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį planuoja paskelbti, ar vetuos, ar pasirašys Seimo priimtą įstatymą dėl Lukiškių aikštės Vilniuje.

„Sprendimą dėl Lukiškių aikštės priimsiu rytoj. Vakar apsilankiau spontaniškai Lukiškių aikštėje ir norėjau pamatyti iš arti, kaip tai atrodo, pasikalbėti su žmonėmis, kurie ten sėdėjo ir turėjo savo nuomonę“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė valstybės vadovas.

Birželio pabaidoje Seimas priėmė įstatymą, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu.

Pagal jį, memorialiniai Lukiškių aikštės akcentai turi apimti ir atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą, 1863–1864 metų sukilėlių egzekucijos vietą ir šio sukilimo atminimo įamžinimą.

Dokumente numatyta, kad aikštė turi būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams ir sukilėliams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei.

Įstatymą dėl specialaus Lukiškių aikštės statuso parengė valdantieji reaguodami į Vilniaus valdžios sprendimą Lukiškių aikštėje įrengti laikiną paplūdimį. Dalis politikų tvirtina, kad taip parodyta nepagarba laisvės kovos dalyvių atminimui, sprendimą pasirinkti šią vietą paplūdimiui kritikavo ir G. Nausėda.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio teigimu, įsigaliojus šiam įstatymui paplūdimį reikės panaikinti, tačiau miesto meras Remigijus Šimašius teigia, kad įstatymas neįpareigoja to padaryti.

Įstatymas parlamente svarstytas ir priimtas skubos tvarka.

Jo kritikai teigia, kad įstatymas skirtas vienai aikštei, jis pažeidžia savivaldos autonomiją, be to, negali būti pritaikytas atgaline data.

1660 kvadratinių metrų ploto paplūdimys Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto įrengtas birželio viduryje: atvežta apie 300 kubinių metrų smėlio, pastatyti gultai, hamakai, padaryta tinklinio aikštelė.

Pagal sumanymą, paplūdimys aikštėje turi būti visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite