Angle down Atgal

Prezidentas: jei situacija komplikuotųsi, neatmetame galimybės prašyti konsultacijų pagal NATO ketvirtąjį straipsnį

Su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda teigė, jei padėtis Europos Sąjungos ir Baltarusijos pasienyje komplikuotųsi, nėra atmetama galimybė konsultuotis dėl NATO ketvirtojo straipsnio panaudojimo. Anot prezidento, toks veiksmas turėtų būti suderintas su kaimyninėmis sąjungininkėmis.

„NATO turėtų koreguoti savo planus, strategiją ir taktiką, turi būti pasirengusi galimam atsakui. Jei saugumo situacija dar labiau komplikuotųsi, neatmetame, kad galėtumėme kreiptis ir prašyti konsultacijų pagal ketvirtąjį NATO straipsnį. Kaip žinoma, šitą dalyką gali daryti bet kuri sąjungininkė, kai manoma, kad kyla grėsmė jos saugumui ir teritoriniam vientisumui“, – sekmadienį po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo prezidentas. 

G. Nausėda pabrėžė, kad toks veiksmas turėtų būti koordinuotas tarp regionų sąjungininkų. Anot prezidento, migracijos krizė vis dar lieka neišspręsta ir nenuspėjama, todėl reikia ruoštis bet kokiam scenarijui.  

„Baltarusijos režimo hibridinio išpuolio sukelta migracijos krizė (…) dar nėra išspręsta ir, mūsų vertinimu, artimiausiu laiku būtų sudėtinga tikėtis jos sprendimo. Ji išlieka tiek sudėtinga, tiek labai sunkiai nuspėjama. Galima net neabejoti, kad Lukašenkos režimas ir paramą reiškiančios jėgos nesiliaus ir toliau testuoti visomis priemonėmis ir taktikomis Vakarų pasaulio vienybę, gebėjimą reaguoti ir atremti nelegalios migracijos hibridines atakas“, – teigė G. Nausėda.  

ELTA primena, sekmadienį Lietuvoje lankosi Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula Von Der Leyen. Prezidentas G. Nausėda su NATO ir Europos Komisijos vadovais aptarė saugumo situaciją regione, padėtį Europos Sąjungos ir Baltarusijos pasienyje, susidariusią dėl Lukašenkos režimo vykdomos hibridinės atakos. NATO ir Europos Komisijos vadovų delegacijų susitikime dalyvavo ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite