Angle down Atgal

Prezidentas: ir Lietuva, ir Ispanija siekia kuo spartesnio Europos ekonomikos atsigavimo

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su Ispanijos ministru pirmininku Pedro Sanchezu telefonu aptarė euro zonos darbotvarkę ir pasirengimą šį penktadienį vyksiančiai Europos Vadovų Tarybos (EVT) vaizdo konferencijai, kurioje pagrindinis dėmesys bus skiriamas deryboms dėl Europos Sąjungos (ES) daugiametės finansinės programos ir Europos gaivinimo instrumento.

Pokalbyje prezidentas ir Ispanijos premjeras sutarė siekti greito susitarimo EVT derybose, kad šalys narės galėtų nedelsdamos pasinaudoti ES numatytais paramos instrumentais, taip užtikrinant spartesnį ekonomikos atsigavimą. Abu vadovai, kaip pažymima Prezidento komunikacijos grupės pranešime, pasisakė už išankstinį pasirengimą nenumatytoms krizėms, taip pat už didesnį dėmesį žaliosios ekonomikos, skaitmenizavimo, mokslo ir inovacijų skatinimui.

„Lietuvos ir Ispanijos lūkesčiai bei pozicijos daugeliu atžvilgių sutampa – vieningai siekiame, kad ES paramos mechanizmai, skirti šalims narėms atsigauti po pandemijos sukeltos krizės, atitiktų jos mastą, daugiametė finansinė programa turėtų būti ambicingesnė, didesnis finansavimas turėtų būti skiriamas Sanglaudos politikai ir žemės ūkiui“, – sakė prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pažymėjo, kad būtina suvienodinti tiesiogines išmokas ES ūkininkams, taip užtikrinant vienodas konkurencines sąlygas ES vidaus rinkoje.

Kalbėdamas apie ekonominės ir pinigų sąjungos stiprinimo klausimus, G. Nausėda išreiškė viltį, kad diskusijos dėl ES bankų sąjungos užbaigimo, Europos stabilumo mechanizmo reformos, biudžetinio instrumento konkurencingumui ir konvergencijai euro zonoje bus atnaujintos. „Suprantame, kad, prasidėjus COVID-19, visas dėmesys buvo skiriamas krizės pasekmių švelninimo ir ekonomikos gaivinimo priemonėms, tačiau tikiuosi, jog bus grįžtama prie ekonominės ir pinigų sąjungos stiprinimo darbotvarkės klausimų jau netrukus“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas taip pat pažymėjo, kad fiskalinės drausmės taisyklių laikymasis ir bendrosios rinkos integralumas yra itin svarbūs, siekiant užtikrinti ilgalaikį tvarų augimą.

Lietuvos vadovas pasinaudojo proga išreikšti asmeninį palaikymą Ispanijos lyderiams ir šalies žmonėms, dedantiems pastangų, kad būtų išvengta pandemijos plitimo atsinaujinimo ir atsitiesta po pandemijos sukeltos socialinės ir ekonominės krizės.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite