Angle down Atgal

Prezidentas apdovanojo Konstitucijos egzamino nugalėtojus

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Prezidentūroje apdovanojo Konstitucijos egzamino nugalėtojus.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad savo pavyzdžiu rodote, kaip reikia branginti šalies pagrindinį įstatymą ir puoselėti pilietiškumą“, – sakė šalies vadovas.

„Tikiu, kad Konstitucijos egzaminas gali toliau plėstis, suburti vis daugiau Lietuvos gyventojų ir reikšmingai prisidėti prie piliečių sąmoningumo ugdymo. Lietuva yra mūsų namai, kurios pamatus turime pažinti, kad galėtume juos saugoti ir ginti“, – kalbėjo jis.

Anot prezidento, visi demokratinės Lietuvos valstybės žmonės yra lygūs ir gali sėkmingai įsitraukti į valstybės valdymą.

Dėl to, pasak G. Nausėdos, nepaprastai svarbu, kad Lietuvos žmonės gerai susipažintų su savo Konstitucija – kiekvienas žinotų, kaip atrodo mūsų bendruomenės pamatai ir kokį krūvį jie gali pakelti.

Apdovanojimus Konstitucijos egzamino nugalėtojams kartu su prezidentu teikė teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska. Sveikinimo žodį tarė Konstitucijos egzamino komisijos pirmininkė, Konstitucinio Teismo pirmininkė Danutė Jočienė.

Penkioliktą kartą rengtą egzaminą nuotoliniu būdu laikė apie 20 tūkst. Lietuvos piliečių, gyvenančių įvairiose šalyse.

Geriausiai Konstituciją išmanančiu pasaulio lietuviu pripažintas Andrius Tumėnas iš Suomijos.

Iš viso egzamino laimėtojais pripažinta 20 jo dalyvių.

Laimėtojams skirti Teisingumo ministerijos prizai – planšetiniai kompiuteriai, elektroninės skaityklės, išmanieji laikrodžiai, taip pat specialų prizą įsteigė projekto globėjas prezidentas G. Nausėda.

Per penkiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 420 tūkst. žmonių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite