Angle down Atgal

Prevencinės paskaitos Utenos progimnazijose

Spalio mėnesį Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Daiva Maselskienė, Jurgita Oznanskienė aktyviai vykdė nepilnamečių daromų teisės pažeidimų prevenciją Utenos krašte. Pareigūnės lankėsi Utenos Rapolo Šaltenio, Vyturių, Krašuonos, Aukštakalnio progimnazijose, kur skaitė paskaitas septintų klasių mokiniams apie dažniausiai daromus nepilnamečių teisės pažeidimus ir taikomą teisinę atsakomybę asmenims pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus. Susitikimuose su pareigūnai švietimo įstaigose dalyvavo apie 300 moksleivių.

Paskaitų metu pareigūnės nepilnamečius supažindino su jų teisėmis ir pareigomis, vyraujančiais nepilnamečių teisės pažeidimais Lietuvoje: kelių eismo taisyklių pažeidimais, viešosios tvarkos pažeidimais, vagystėmis, psichoaktyvių medžiagų vartojimu ir laikymu, pažeidimų pasekmėmis bei gresiančiomis nuobaudomis. Moksleiviams demonstruota mokomoji medžiaga, skaidrės. Susitikimų metu pareigūnai skatino moksleivius būti atsakingais, pareigingais. žinoti ne tik savo teises, bet ir pareigas, gerbti tėvus, mokytojus ir kitus šalia esančius. Mokiniai buvo skatinti atsakingai rinktis draugų ratą, laisvalaikio praleidimo vietas, visada turėti savo nuomonę, sugebėti atsisakyti netinkamų pasiūlymų. Atkreiptas dėmesys į bendravimą socialiniuose tinkluose. Mokiniai buvo įspėti būti budrūs ir nebendrauti su įtarimą keliančiais asmenimis.

Paskaitų metu vyko diskusijos su moksleiviais ir mokytojais. Moksleiviai buvo skatinami pastebėję asmenų daromus teisės pažeidimus nedvejoti ir pranešti policijai, paskambinti 112. Švietimo įstaigų atstovai skatinti bendradarbiauti su policija ir keistis informacija apie galimus nepilnamečių pažeidimus švietimo įstaigų teritorijoje. Policijos parengta prevencinio pobūdžio informacija apie jaunimo daromus teisės pažeidimus ir atsakomybę perduota Utenos miesto ir rajono švietimo įstaigoms.

Gerbiami moksleiviai, saugokite save ir savo draugus, gerbkite Lietuvos Resbulikos įstatymus, nepažeidinėkite jų. Tiek suaugę, tiek nepilnamečiai turi žinoti ne tik savo teises, bet ir pareigas, mokėti atsakyti už savo elgesį. Pastebėję asmenų daromus teisės pažeidimus praneškite policijai numeriu 112.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite