Angle down Atgal

Prevencinė akcija su Marijampolės ugniagesiais

Daug pasakų sekame vaikučiams apie vandenį ir ugnį, jų naudingumą, keliamus pavojus ir žalą žmonėms.

Be ugnies ir vandens gyventi negalime. Ir dar daug visko žinome. Tik mažai žinojome apie geradarius ugniagesius, jų pasiaukojantį darbą, kupiną pavojų, su nuostabiai gražiomis mašinomis. Tad surengėme žygį į priešgaisrinės apsaugos valdybą. Neskubėdami „Paukščiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis, nepažeisdami eismo taisyklių, ėjomr pėsčiomis į gaisrininkų darbo vietą. Mus maloniai sutiko Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Ilona Barauskienė, o su ja ir meškiukas Joris.

Geroji teta rodė korteles su paveiksliukais apie pavojingus daiktus ir klausinėjo, ar galima, ar negalima. Juokingiausia mažiesiems buvo, kad meškiukas Joris klaidingai elgėsi tose situacijose, kurias vaikučiai gerai žinojo. Pasikartojome, kad su degtukais žaisti nevalia, deginti žvakę be suaugusiųjų priežiūros taip pat negalima. Ir dar daug įdomių klausimų ir atsakymų sužinojome.

Vėliau su teta Ilona apžiūrėjome gaisrininkų garažą. Matėme gumines žarnas, kuriomis pilamas vanduo ir gesinami gaisrai. Netgi vaikučiams su gaisrininkų priežiūra buvo leidžiama įlipti į mašinas, apžiūrėti šalmus, drabužius ir dar daug įvairių daiktų.

Nuoširdžiai dėkojome visai ugniagesių komandai ir tetai Ilonai už suteiktas naudingas žinias ir įdomius pasakojimus. Pilni įspūdžių grįžome į darželį.

Lijana JUOČIENĖ,

Marijampolės lopšelio-darželio „Rasa“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Nuotraukos iš darželio archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite