Angle down Atgal

Premjerė apie situaciją Seime: opozicija visada valdantiesiems priekaištauja

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad priekaištų valdantiesiems opozicija turi visada, svarbu, kad veikiama būtų Seimo statuto rėmuose.

„Opozicija visada valdantiesiems priekaištauja, kai buvom patys opozicija, taip pat patys priekaištavom ir visokių dalykų buvo. Svarbu yra, kad tie veiksmai, kurie yra, išliktų visgi statuto rėmuose“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė premjerė.

„Man atrodo, kad šiek tiek kolegos iš opozicijos nusprendė, kad jų teisės naudotis statutu yra absoliučios, o po to labai nustebo, kad statutu taip pat naudojasi ir pozicija. Turbūt tuo stebėtis nereikėtų ir tuos dalykus susiskaičiuoti, kada daromi kažkokie sprendimai“, – kalbėjo ji.

Opozicijos atstovai ketvirtadienį paliko Seimo salę ir susirinko posėdžiauti atskirai, istorinėje Kovo 11-osios salėje. Konfliktą tarp valdančiųjų ir opozicijos įžiebė žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko interpeliacijos svarstymas.

Opozicijos inicijuotą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Seimas svarstė antradienį. Likus balsavimui, ar pritarti ministro atsakymams į klausimus, opozicijos iniciatyva padaryta pertrauka iki kito posėdžio, tikintis pakeisti politinių jėgų pusiausvyrą per balsavimą.

Valdantieji tuomet sušaukė nenumatytą posėdį trečiadienio rytą ir jame nedalyvaujant opozicijai ministras atlaikė interpeliaciją ir išsaugojo postą.

Opozicijos atstovai ketvirtadienį rengia reikalavimų sąrašą valdantiesiems kuriuos išpildžius žada grįžti į Seimo salę. Tarp siūlymų buvo įvardintas ir žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko atsistatydinimas, opozicijos kritikuojamų projektų stabdymas.

„Kokie bus konkretūs reikalavimai, kad Seimo nariai visgi grįžtų į darbo vietas ir tęstų savo darbą, kaip priklauso, tą pamatysime. Visokių gandų tenka girdėti, kad į tą puokštę reikalavimų galbūt pateks visi projektai, kurie opozicijai ar daliai pozicijos nepatinka, man atrodo, kad tam savo nepasitenkinimui nėra paprastesnio būdo išreikšti, kaip balsuojant“, – kalbėjo premjerė.

Komentuodama opozicijos raginimą žemės ūkio ministrui trauktis premjerė teigė, kad „yra tvarka, kaip yra atleidžiami ministrai“.

„Ministrus atleidžia premjeras, Seimas per interpeliaciją arba ministrai atsileidžia patys, jeigu taip nusprendžia. Kadangi interpeliacija nepavyko, aš suprantu, kad opozicijai nesmagu, kad ji nepavyko, tai kita interpeliacija galės būti surengta tik po pusės metų. Žinoma, galima opozicijai siūlyti reikšti nepasitikėjimą visa Vyriausybe, tada atsileis visi ministrai, ir kurie patinka, ir kurie nepatinka, jeigu pavyks“, – kalbėjo premjerė.

ji taip pat teigė, kad dalyvavimas Seimo posėdžiuose būtinas, nes politikai turi dirbti savo darbą, už kurį mokamas atlyginimas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite