Angle down Atgal

Premjeras: jaunimas dar neišmoko pasirinkti studijų

Jaunimas renkasi populiarias, o ne valstybei reikalingas specialybes, todėl po stojimo į aukštąsias mokyklas gausu tuščių valstybės finansuojamų vietų, mano premjeras Saulius Skvernelis.

„Vis dėlto dar yra sunku mūsų jauniems žmonėms atsiriboti nuo to, kurios (specialybės. - ELTA) yra populiarios, o kurios - reikalingos valstybei. Tai gal žmonės mano, kad galės pragyventi iš to darbo. Dar nežino, kad tos specialybės, kurios valstybės finansuojamos ir yra reikalingos valstybei“, - atsakydamas į parlamentaro Gintaro Steponavičiaus klausimą dėl tuščių vietų aukštosiose mokyklose, sakė premjeras.

Tuo tarpu švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pastebėjo, kad 3,5 tūkst. tuščių valstybės finansuojamų vietų profesinio rengimo mokyklose atsirado mokykloms pradėjus teikti realius priėmimo skaičius.

„Gaila, kad daugelį metų realūs priėmimo skaičiai ir mokinių skaičiai buvo nerealūs. Tai procesas vyksta ir priartėjome prie realių skaičių. Tai reikėtų traktuoti ne kaip mažėjimą, o skaidrėjimą“, - parlamente sakė J. Petrauskienė.

Tuo tarpu paklausta, ar ministerija ketina peržiūrėti etatinės atlyginimų sistemos taikymą pasienio mokykloms, J. Petrauskienė teigė, kad išlygos taikomos tik tautinių mažumų ir specialių poreikių vaikams skirtoms mokykloms.

„Turėjome situaciją, kai yra virš tūkstančio mokyklų ir 260 išimčių. Tai tikrai nelabai lygios sąlygos sukuriamos mokykloms, kurios veikia be išimčių, tačiau juk ten irgi dirbama su vaikais ir irgi yra mokytojai“, - sakė J. Petrauskienė.

Ministrė tikino, kad didinti asignavimus mokykloms bus galima kreipiantis į savivaldybes.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite