Angle down Atgal

Premjeras: didžiausią nerimą kelia įvežtiniai koronaviruso atvejai

Premjeras Saulius Skvernelis teigia kol kas nenorįs teigti, kad Lietuva artėja prie antrosios koronaviruso bangos. Visgi Vyriausybės vadovas akcentuoja, kad iš koronaviruso paveiktų šalių grįžusių asmenų neatsakingas elgesys verčia susirūpinti ir pripažįsta, kad įvežtiniai infekcijos atveja kol kas kelia didžiausią nerimą.

„Tikrai šiandien dar nenorėčiau vertinti, kad mes artėjame prie kažkokios bangos, labai didelį nerimą kelia įvežtiniai atvejai, jų didžioji dauguma ir žmonių elgesys, kai jie grįžta iš užsienio ir tada pradeda nuo bažnyčios, šeimos renginių, ligoninių lankymo, masinių renginių ir taip toliau“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė S. Skvernelis.

„Visgi žmonės, ypač dabar turėdami informaciją, grįždami iš tų šalių, kuriose jau yra antra banga prasidėjusi, realiai turėtų jausti tam tikrą atsakomybę arba laikytis kol kas nerašytos taisyklės (izoliuotis – ELTA), nors apribojimų kol kas saviizoliacijos nėra, ir jeigu tai įmanoma, tiesiog bandyti registruotis ir galbūt atlikti testą“, – pridūrė jis.

S. Skvernelio teigimu, stebint užsienio valstybėse kylantį nerimą dėl prasidedančios antros koronaviruso bangos, Vyriausybėje pradėta svarstyti apie galimybę atnaujinti privalomą kaukių dėvėjimą. Premjeras Vyriausybės posėdyje teigė, kad kitam Vyriausybės posėdžiui turėtų būti pateiktas įstatymo projektas dėl būtinų apsaugos priemonių taikymo. Jeigu jo prireiks dėl padidėjusių užsikrėtimų skaičiaus, jis gali būti patvirtintas kitą savaitę.

„Reikia būti viskam pasiruošus kiekvieną dieną ,sekame situaciją visose valstybėse, kurios taip pat sėkmingai arba mažiau sėkmingai nei Lietuva susitvarkė su pirma banga ir matome labai blogą tendenciją: antros bangos kilimas yra žaibiškas, staigus, gerokai staigesnis nei pirmos ir analizuojame duomenis iš kitų valstybių, kokiuose sektoriuose tai prasidėjo“, – spaudos konferencijoje akcentavo ministras pirmininkas.

„Tai yra viešasis transportas, supermarketai, masiniai renginiai, dėl to reikia būti pasiruošus. Tikrai mes nekalbėsime apie kažkokį žmonių skaičiaus ribojimą arba uždarymą vieno ar kito renginio, veiklos, tiesiog reikia būti pasiruošus, apsisaugojus, jeigu reikės tokių priemonių imtis“, – pridūrė jis, akcentuodamas, kad papildomų priemonių gali tekti imtis rugsėjo mėnesį, po vasaros atostogų.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruota 40 įvežtinių atvejų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite