Angle down Atgal

Prekybininkai priversti iš lentynų išimti „Rokiškio pieno“ produktus: pienas galėjo būti paveiktas Alytaus gaisro

Antradienį socialiniuose tinkluose ėmė plisti nuotrauka, kurioje nufotografuotas nurodymas iš lentynų išimti „Rokiškio pieno“ produkcija. Tai LRT.lt patvirtino ir prekybos tinklų atstovai.

Nuotraukoje matyti nurodymas „skubiai išimti iš prekybos šiuos produktus, pagamintus iš galimai nesaugaus žaliavinio pieno“. Toliau pateikiamas galimai nesaugių produktų sąrašas, į kurį patenka pienas, grietinė, jogurtai bei kefyras.

Akcentuojama, kad iš lentynų turi būti pašalinti tie produktai, kurių galiojimo laikas yra iki lapkričio 15 d. Taip pat nurodoma, kad nurašytus produktus būtina utilizuoti „dėl gamybai naudoto žalio pieno iš gaisro paveiktos Alytaus rajono teritorijos“.

Apie tai prekybos vietose privalo būti informuoti ir pirkėjai.

Prekybos tinklo „Iki“ atstovė spaudai Indrė Baltrušaitienė patvirtino, kad toks nurodymas jų prekybos tinklą pasiekė ir produktai iš lentynų buvo išimti dar antradienio rytą.

„Mūsų visa šios partijos produkcija išimta ryte. Dabar jau visai kiti produktai atvežti. Kaip tik dabar važiuoju iš Panevėžio kulinarijos centro. Jie irgi gavo tą atšaukimą ir visa produkcija buvo nuimta ir nepateikta pirkėjams“, – nurodė I. Baltrušaitienė.

„Rokiškio pieno“ produkcija / BNS nuotr.
„Rokiškio pieno“ produkcija / BNS nuotr.

Jos teigimu, dėl produkcijos išėmimo buvo suskubta informuoti labai greitai, todėl pašnekovė abejoja, ar pirkėjai galėjo įsigyti galimai nesaugių pieno produktų.

Paklausta apie tokio sprendimo priežastis ji rekomendavo kreiptis į bendrovę „Rokiškio pienas“: „Mes tiesiog dirbame su medžiaga, kurią gauname.“

Bendrovės „Maxima“ Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė LRT.lt taip pat patvirtino, kad jų prekybos tinklas tokią rekomendaciją gavo antradienio rytą.

„Šiandien gavome informaciją iš „Rokiškio pieno“, savo tiekėjo, kuriam Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atsiuntė raštą su prašymu išimti tam tikrus produktus iš prekybos. Esant tokioms situacijoms, reaguojame nedelsdami. Jei kyla įtarimų dėl galimai nesaugios produkcijos, ji iš karto yra išimama iš prekybos“, – komentavo E. Dapkienė.

„Rokiškio pieno gamybos“ vadovas: ši apsisaugojimo priemonė perteklinė

UAB „Rokiškio pieno gamyba‟ direktorius Dalius Trumpa LRT.lt patvirtino, kad nurodymą išimti kai kuriuos pieno produktus gavo iš VMVT. Vis dėlto jis pabrėžia, kad tai – perteklinė saugumo priemonė.

„Mes į rinką netiekiame nesaugių produktų. Tiesiog vykdome VMVT nurodymą išimti tuos produktus, į kuriuos galimai pateko nežymus kiekis pieno, kuris buvo primelžtas Alytaus regione. Pagal mūsų patirtį, tas kiekis, kuris pateko į produktą, yra nepavojingas sveikatai. (...) Tai grynai prevencinė priemonė ir, mano supratimu, 100 proc. perteklinė“, – teigė D. Trumpa.

Jis skaičiuoja, kad bendrovę pasiekė 400 kg pieno, primelžto Alytaus regione. Šis pienas, maišantis per vamzdžius, galėjo patekti į produkciją, kurios svoris – 40 tūkst. kg.

„Tas pienas prasiskiedė 400 kartų. Žiūrint į tai, kad to pieno užterštumas nėra toks, kad darytų kažkokį poveikį sveikatai, tiesiog, mūsų supratimu, tai yra perteklinės apsisaugojimo priemonės“, – tvirtino D. Trumpa.

Jo vertinimu, jeigu vartotojai ir spėjo įsigyti iš rinkos išimamų pieno produktų, jaudintis nederėtų, nes jie neturėtų pakenkti sveikatai.

„Tuo labiau, kad tai bus patvirtinta tyrimais. Išsiuntėme gaminamų produktų tyrimus į laboratorijas. Deja, tyrimo eiga gana ilga ir dar nėra atsakymų, bet tai yra absoliučiai nepavojingas produktas“, – tikino D. Trumpa.

Pasak pašnekovo, kol kas nėra aišku, kokius nuostolius bendrovė patirs – tai bus aišku, kai prekybininkai suskaičiuos iš lentynų išimtas ir sunaikintas prekes.

„Už visa tai mes turėsime sumokėti. Nuostoliai tikrai bus dešimtys tūkstančių eurų“, – įsitikinęs D. Trumpa.

Lrt.lt

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite