Angle down Atgal

Prasmingas užsiėmimas – paukščių palydėtuvės!

Dar taip neseniai džiaugėmės saulės spinduliais, grožėjomės besidraikančiais voratinkliais ir net nepajutome, kaip apsisiautęs rūko paltą, kartu su spalio vėju atskriejo ruduo.

Mūsų sparnuočiams tai rimties ir susikaupimo metas prieš didžiąją kelionę į pietus. Spalio 3 dieną rūko apgaubti, vėjo sušukuoti šeštus metus iš eilės, kaip ir kiekvieną spalio pirmą savaitgalį, kartu su daugiau kaip 30- ties Europos šalių paukščių mylėtojų, atsisveikinti su sparnuočiais ir palydėti juos į tolimą ir pavojų kupiną kelionę, išvykome ir mes, jaunieji miško bičiuliai. Sparnuočių stebėjimui pasirinkome Jurbarko r., Jurbarkų seniūnijos dešiniajame Nemuno krante esančių lankų atkarpą tarp Greičių ir Palėkių kaimų.

Pasiėmę žiūronus, lydimi būrelio vadovės Vaidos Jakaitytės ir Viešvilės rezervato direktoriaus Algio Butlerio žygiavome panemunės lankomis, stebėjome, skaičiavome ir Lietuvos ornitologų draugijos atsiųstoje lentelėje registravome savo apylinkėse pastebėtus paukščius. Žygiuojant pasirinktu maršrutu per tris valandas mums pavyko pastebėti 29 paukščių rūšis ir iš viso užregistruoti 309 paukščius, iš kurių buvo gausiausiai didžiųjų ančių – 168. Ypač didelė sėkmė buvo pamatyti mažiausią paukštį – nykštuką.

Šią šeštadienio popietę mes ne tik paklausėme paukščių balsų, susipažinome su jų įvairove, elgsena, bet ir patyrinėjome žinduolių pėdsakus įsispaudusius Nemuno krante, mokėmės pažinti augalus, grybus, invazines rūšis, pasitikrinome akių žvitrumą tarp akmenų ieškant fosilijų. Būrelio nariui Martynui Šašiui pavyko rasti nuostabų koralą, o Miglei Šukutytei prie Sudargo krantų pasisekė aptikti archeologinį radinį – iš akmens senovėje pagamintą pakabuką. Už šią nuostabią pamoką ir naują patirtį dėkojame Viešvilės rezervato direktoriui Algiui Butleriui.

Taip pat tariame ačiū šauniesiems tėveliams Kristinai Martinaitytei-Glinskienei ir Vaidui Stanevičiui, kurie pavežėjo mus iki paukščių palydoms pasiriktos vietos. Eikime į gamtą, pažinkime ją ir grožėkimės, nes tik nuo mūsų pačių priklauso, ar mūsų dienos švies kaip šermukšnių ar kadagių uogos saulės nutviekstoje laukymėje, ar sunkiu debesų švinu užguls žvilgsnį, jausmus ir mintis. Gražaus ir spalvingo rudens akiai ir širdžiai.

JMB būrelio „Atžalynas“ vadovė Vaida Jakaitytė 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite