Angle down Atgal

Prasidėjo rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis

Prieš pakartotinį balsavimą Trakų ir Kelmės rajonų merų rinkimuose spalio 23 d. 1 val. nakties prasidėjo inkimų agitacijos draudimo laikotarpis. Šis draudimas galios iki pakartotinio balsavimo pabaigos, t. y. spalio 24 d. 20 val.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad rinkimų agitacija, nepaisant jos būdų, formų ir priemonių, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios.

Draudžiama visa rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui. Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių ir garsinių rinkimų agitacijos priemonių (išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija) negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa. 

Agitacijos draudimo laikotarpio ribojimai taikomi taip pat ir socialiniuose tinkluose skleidžiamai politinei reklamai. 

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu politinės kampanijos dalyviai socialiniuose tinkluose: neturėtų atlygintinai skelbti jokių įrašų, įskaitant apmokėtus iki agitacijos draudimo pradžios; neturėtų skelbti naujų agitacinio turinio įrašų, įskaitant kvietimą į rinkimus ar raginimą nedalyvauti rinkimuose; neturėtų keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir viršelio į naują foto ar vaizdo informaciją su agitaciniais elementais, neturėtų atlikti jokių veiksmų (pvz., aktyviai komentuoti prie kitų įrašų), kurie naujai keltų susidomėjimą kandidatu. Taip pat šiuo  laikotarpiu politinės kampanijos dalyviai turėtų atsisakyti informacijos apie rinkimų dienos renginius, kuriais išreiškiamas palaikymas ar žadama konkrečiu būdu balsuoti. Jie neprivalo pašalinti iki rinkimų agitacijos draudimo pradžios paskelbtų įrašų, tačiau neturėtų dirbtinai kelti susidomėjimą jais (pvz. komentuoti ankstesnių įrašų, naujai dalintis jais, ir pan.). 

VRK primena, kad Visuomenės informavimo priemonėms rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu draudžiama skleisti atlygintiną politinę reklamą. Interneto svetainėse, naujienų portaluose, spaudos leidiniuose draudžiama skelbti naujus specialiose rubrikose neatlygintinai skelbiamus kandidatų pranešimus bei komentarus. Iki agitacijos draudimo pradžios paskelbtos medžiagos nėra būtina pašalinti, tačiau ji neturi būti matoma pirmuose informacinių svetainių, naujienų portalų puslapiuose.

Rinkėjams šiuo laikotarpiu taip pat galioja rinkimų agitacijos draudimas, todėl jie: neturėtų agituoti už politinės kampanijos dalyvius, įvardindami konkrečius kandidatus ar juos iškėlusias partijas; neturėtų dalintis agitaciniais kitų asmenų įrašais; neturėtų keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir viršelio į paskyrą su agitaciniais elementais už konkretų kandidatą ar politinę partiją.

VRK primena, kad  informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už ar prieš kandidatą ar kandidatų sąrašą, nėra laikoma rinkimų agitacija. 

Pakartotinis balsavimas rinkimų dieną vyks spalio 24-ąją, kai rinkėjai balsuos savo apylinkėse nuo 7 ryto iki 20 valandos vakaro. 

Dėl Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių merų varžysis du pirmajame rinkimų ture šiose savivaldybėse daugiausiai rinkėjų balsų surinkę kandidatai.

Kelmės rajono mero pareigų sieks išsikėlęs pats Ildefonsas Petkevičius ir Stasys Jokubauskas, iškeltas Lietuvos socialdemokratų partijos.

Tapti Trakų rajono meru siekia Liberalų sąjūdžio iškeltas Andrius Šatevičius ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos iškeltas Jaroslavas Narkevičius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite