Angle down Atgal

Prasidėjo paukščių tuoktuvės – nedrumskime jiems ramybės

Esame įpratę manyti, kad pavasario pranašas – vieversys, bet ornitologai sako, kad apie šiltėjantį metą mums praneša daug daugiau paukščių – varnėnai, kovai, pilkosios žąsys ir net retai girdimos ir matomos pelėdos. Beje, šįmet jos tapo aktyvesnės įpusėjus vasariui.

Taigi tuoktuvėms ruošiasi ne tik sėslieji paukščiai – poros sau ieškosi ir iš artimesnių šalių grįžę sparnuočiai. O kad mes kuo mažiau trukdytume didžiajai gamtos šventei, aplinkosaugininkai primena keletą taisyklių.

Intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu, nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d., galioja draudimas kirsti ir genėti saugotinus medžius. Šie reikalavimai nustatyti Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarkos apraše.

Išimtys taikomos tik tada, kai medžiai kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, turtui, saugiam eismui, saugiam elektros energijos, šilumos, dujų, naftos ir jos produktų tiekimo atnaujinimui arba pateikiama eksperto, baigusio biologijos krypties studijas ir įgijusio kompetencijų ornitologijos srityje, pažyma, kad kertamame ir (ar) genimame medyje ir greta augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių laukinių paukščių.

Taip pat draudimas genėti netaikomas, jeigu genimos ne didesnės kaip 5 cm skersmens (pjūvio vietoje) šakos.

Kadangi gamtoje tuoktuvių ir poravimosi metas yra pats jautriausias, Aplinkos ministerija rekomenduoja asmenims, planuojantiems kirsti, kitaip pašalinti ar genėti saugotiniems nepriskirtus medžius, šių darbų atsisakyti arba vykdyti tik įsitikinus, kad medyje ir šalia jo augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių laukinių paukščių.

Taip pat pagal Miško kirtimo taisykles valdose, kuriose yra registruotos saugomų paukščių lizdavietės, šis draudimas galioja nuo balandžio 1 d. (aplink jūrinių ir kilniųjų erelių lizdavietes – nuo vasario 1 d.) iki rugsėjo 1-osios. Sužinoti, kur yra registruota saugomos paukščių rūšies lizdavietė, galima Saugomų rūšių informacinėje sistemoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite