Angle down Atgal

Prasidėjo gripo sezonas, specialistai ragina skiepytis

Lietuvoje praėjusią savaitę prasidėjo 2021–2022 m. gripo sezonas, t. y. nuo 40-osios šių metų savaitės pradedamas atidžiai stebėti sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis, kuris parodo, kiek asmenų kreipiasi į gydymo įstaigas dėl gripo ir kitų virusų sukeltos viršutinių kvėpavimo takų infekcijos. Gripo sezonas šalyje paprastai tęsiasi iki kitų metų gegužės mėnesio.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per savaitę sergančiųjų padaugėjo. NVSC duomenimis, spalio 4–10 d. bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 75,9 atvejo 10 tūkst., savaitę prieš tai – 66,0 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis praėjusią savaitę buvo Utenos apskrityje, o didžiausias – Šiaulių apskrityje.

Praėjusią savaitę gripas diagnozuotas 7 asmenims, ankstesnę savaitę (rugsėjo 27–spalio 3 d.) gripu sirgo 3 Lietuvos gyventojai.

Pirmąją 2021–2022 m. gripo sezono savaitę dėl gripo ligoninėse nesigydė nė vienas asmuo, nurodoma NVSC pranešime.

NVSC specialistai primena, kad efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, yra skiepai. Kiekvieną gripo sezoną pagal mokslininkų apskaičiavimus kuriama būtent tam sezonui skirta gripo vakcina, todėl skiepytis nuo gripo reikia kasmet. Visi norintys pasiskiepyti turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Rizikos grupėms priklausantys asmenys skiepijami valstybės lėšomis.

„Rizikos grupėms priklausančių asmenų profilaktinis skiepijimas sezoninio gripo vakcina yra pagrindinė (specifinė) gripo profilaktikos priemonė, leidžianti mažinti gripo keliamą žalą visuomenės sveikatai. Skiepijant, ypatingai rizikos grupėms priklausančius asmenis, siekiama žmones apsaugoti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: bronchito, plaučių uždegimo, sinusito, ausų uždegimo, lėtinių ligų paūmėjimo“,– atkreipia dėmesį NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Greta Gargasienė.

Nemokamai nuo gripo skiepijami 65 m. ir vyresni asmenys, nėščiosios, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose, asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

2020–2021 m. gripo sezoną buvo paskiepyti 208 355 asmenys, priklausantys rizikos grupei.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite