Angle down Atgal

Prancūzijos prezidento vizito išvakarėse – Lietuvių menininkų ir mokslininkų raginimas išgirsti baltarusių laisvės šauksmą

Prancūzijos Respublikos prezidento Emmanuelio Macrono viešnagės Lietuvoje išvakarėse žinomi lietuvių menininkai ir mokslininkai kreipėsi į jį viešu laišku ir paragino išgirsti Baltarusios žmonių laisvės reikalaujantį balsą.

„Pone Prezidente, 1990 metais mes, už savo laisvę kovoję lietuviai, atkakliai beldėmės į Prancūzijos ir Europos sąžinę. Ir pagaliau buvome išgirsti. Šiandien į Jūsų ir mūsų sąžinę, į Europos sąžinę, beldžiasi mūsų broliai ir sesės baltarusiai. Jų moterys ir vyrai patiria nežmoniškus kankinimus. Ir tai dedasi XXI amžiaus Europoje! Tikimės, kad Jūs ir laisvę mylinti Prancūzija išgirsite skausmingą Baltarusios žmonių laisvės šauksmą“, – rašoma lietuvių laiške.

Viešą kreipimąsi į Prancūzijos prezidentą E. Macroną pasirašė mokslininkai: Viktorija Daujotytė, Irena Veisaitė, Algis Mickūnas, Dainora Pociūtė, Brigita Speičytė, Violeta Kelertienė, Egidijus Aleksandravičius, Gintautas Mažeikis, Antanas Kulakauskas, Darius Kuolys, Sigitas Narbutas, Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis, rašytojai Danutė Kalinauskaitė, Birutė Jonuškaitė, Tomas Venclova, Kornelijus Platelis, Valdas Papievis, Aidas Marčėnas, Rolandas Rastauskas, Marius Ivaškevičius, Alvydas Šlepikas, Laima Kreivytė, Antanas A. Jonynas, Liudvikas Jakimavičius, režisieriai Oskaras Koršunovas, Šarūnas Bartas, Arūnas Matelis, Audrius Stonys, Gytis Lukšas, aktorius Juozas Budraitis, aktorė ir vertėja Caroline Paliulienė, dailininkai Nomeda Saukienė, Stasys Eidrigevičius, Petras Repšys, Šarūnas Sauka, kompozitorius Šarūnas Nakas ir kiti.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite