Angle down Atgal

Pradinukų kultūrinei edukacijai teks po 5 eurus

Nuo spalio 4 dienos pradinių klasių mokiniai gali pradėti naudotis Kultūros pasais. Edukaciniams užsiėmimams ir kultūros renginiams iki šių metų gruodžio Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) skyrė po 5 eurus kiekvienam 1-4 klasių mokiniui.

Norėdama naudotis Kultūros pasu, mokykla turi prisijungti prie sistemos, skelbia ŠMM. Į kiekvienos mokyklos, vykdančios pradinio ugdymo programą, bendrąjį paštą, išsiųsti registracijos prie Kultūros paso paslaugų rezervavimo ir užsakymo sistemos duomenys ir kita reikalinga informacija.

Mokyklai užsiregistravus sistemoje, mokytojas kartu su klase ar grupe išsirenka patraukliausią veiklą iš siūlomo Kultūros paso paslaugų rinkinio. Tai gali būti bet kuri Kultūros paso siūloma veikla: kultūros ar meno renginys, kultūrinės edukacijos užsiėmimas muziejuje ar bibliotekoje, apsilankymas teatre ar kita. 5 eurų sumą galima naudoti vienai paslaugai arba kelioms mažesnės vertės veikloms.

Kultūros pasu gali naudotis mokinių klasės arba grupės. Pavyzdžiui, pusė klasės gali pasirinkti eiti į kultūrinės edukacijos užsiėmimą muziejuje, o kita pusė - į spektaklį.

Pasak ŠMM, dalyvauti paslaugose būtų galima ir jungtinėms grupėms iš kelių klasių. Kiekviena mokykla savarankiškai nuspręs, kaip mokyklos viduje bus organizuojami pradinukai, kad būtų patogiausia naudotis Kultūros paso paslaugomis. Pradinių klasių mokiniai pavieniui ar su tėvais/globėjais naudotis Kultūros paso priemone negali.

Šiuo metu Kultūros paso paslaugų rinkinį sudaro 246 veiklos, o sąrašas vis dar pildomas. Didžiausią pasirinkimą teikia muziejai ir etninio paveldo edukacinius užsiėmimus siūlančios įstaigos.

Savivaldybės kviečiamos prisidėti prie projekto idėjos įgyvendinimo ir sukurti palankias sąlygas mokinių grupėms pasiekti kituose miestuose ar rajonuose organizuojamas Kultūros paso paslaugas, jei toks poreikis būtų.

Nuo 2019 metų pradžios Kultūros pasu naudosis visi Lietuvos mokiniai. Kiekvienam mokiniui kultūros ir meno veikloms bus skiriama 15 eurų per metus. Kultūros paso priemonei šiais metais skirta 600 tūkst. eurų iš ES struktūrinių fondų lėšų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite