Angle down Atgal

Pradėtas valyti Simno ežeras (vaizdo įrašas)

Alytaus rajono savivaldybė pradėjo Simno ežero ir Dovinės upės valymo ir vandens būklės gerinimo darbus. Projektas truks 5 metus, jam iš viso skirta beveik 1 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo ir Alytaus rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

Pradėtas įgyvendinti pirmasis projekto etapas. Per trejus metus numatyta nupjauti 16 ha vandens augmenijos Simno ežere ir 4,5 ha Dovinės upėje. Pagrindiniai darbai turėtų būti užbaigti iki 2020 metų vasario pabaigos, jiems skirta 294 030 eurų.

Simno ežere sunkiasvorė technika šiuo metu ne tik pjauna augmeniją, bet ir šalina biomasę iš vandens telkinio. Specialia įranga raunama pakrantėje auganti vandens augmenija, bus sutvarkytas 1,37 ha plotas.

„Augmenija pjaunama juostomis, kad nebūtų pažeistos vandens paviršiuje esančios gyvūnijos buveinės. Įgyvendinus šį projektą nauda bus tiek gyventojams tiek gamtai. Juo siekiama sukurti geresnes sąlygas žuvų ir kitų vandens gyvūnų vystymuisi, taip pat pagerinti vandens telkinių kokybę didinant rekreacinę jų naudą, – kalbėjo darbus atliekančios bendrovės „Hidrum“ direktoriaus pavaduotojas Darius Šapkauskas.

Projekto veiklomis siekiama pagerinti vandens kokybės rezultatus Simno ežere bei Dovinės upėje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite