Angle down Atgal

Požymiai, atskleidžiantys, kad jums trūko tėvų meilės

"Pamaitintas, apautas, pavalgydintas - ko tau dar reikia?" Tokią frazę nors kartą gyvenime girdėjo daugelis. Tačiau materialinis gerbūvis - dar ne viskas, ko reikia vaikui. Jam reikia rūpesčio, meilės, apkabinimų, palaikymo. To negavus vaikystėje, suaugus tampa nelengva bendrauti su aplinkiniais. Kokie požymiai atskleidžia, kad jums trūko tėvų meilės?

1. Sudėtingi santykiai su priešinga lytimi
Suaugęs žmogus kuria ateitį pagal tą patį modelį, kokį patyrė vaikystėje. Abejingumas, nekantrumas, toksiškumas tampa norma, bendraujant su priešinga lytimi. Be to, toks žmogus dažnai tampa perfekcionistu - vis bando įrodyti, kad yra vertas meilės.

2. Nepasitikėjimas žmonėmis
Pasitikėjimo jausmas įgyjamas šeimoje. Jei vaiką nuolat kritikavo, šaipėsi iš jo, lygino su kitais, jis anksčiau ar vėliau liaujasi rodyti savo jausmus. Tas pats nutinka ir tada, kai šeimoje kyla nuolatiniai skandalai. Augęs tokioje šeimoje žmogus nepasitiki kitais, nes mano, kad bus trypiamas vėl ir vėl.

3. Žema savivertė
Paniška baimė nepateisinti lūkesčių - šiuo bruožu pasižymi visi nemylėti vaikai. Suaugęs jis galvoja, kad egzistuoja tokia riba, kurios jis šiukštu negali peržengti. Toks žmogus sunkiai dirba, bet netampa turtingas, sukuria šeimą, bet neranda joje laimės, nes dažnai būna skriaudžiamas sutuoktinio. Galiausiai jį ima ignoruoti jo vaikai, bet jam tai atrodo visiškai normalu.

4. Atstūmimo baimė
Kai vaikui gyvybiškai reikėjo meilės, rūpesčio ir palaikymo, jis to negaudavo. Todėl suaugęs jis labiausiai bijo būti atstumtas. Tokie žmonės labai stengiasi dėl kitų gerovės, pamiršdami savo poreikius. Jie net žeminasi, kad tik išgirstų įvertinimą.

5. Baimė suklysti
Abejingi tėvai paveikia vaiko savigarbą. Todėl jis nebejaučia, kada jo elgesiu didžiuojamasi, bet aiškiai žino, kad bus nubaustas už menkiausią nusižengimą. Toks žmogus atrodo neryžtingas, nes jam sunku priimti sprendimus. Žmonės, kurių nemylėjo vaikystėje, viskuo kaltina save ir labiausiai už viską bijo suklysti.
Kiekvienas mūsų vertas meilės ir laimės. Reikia tuo patikėti pačiam, tada ir aplinkiniai tuo patikės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite